Chainalysis висвітлює помилковий аналіз в оцінці ролі криптовалюти у фінансуванні тероризму

Джерело: Adobe / Catalin Pop

Фірма аналітики блокчейнів Chainalysis викликав занепокоєння над точністю останніх звітів щодо ступеня ролі криптовалюти у фінансуванні тероризму.

Після нещодавньої атаки ХАМАС в Ізраїлі посилилося вивчення того, як терористичні групи можуть використовувати криптовалюту для свого фінансування.

Chainalysis визнає, що хоча фінансування тероризму становить невелику частину і без того обмеженого обсягу незаконних транзакцій криптовалюти, деякі терористичні організації збирають, зберігають і переказують кошти за допомогою цифрових активів.

Фірма зазначає, що традиційні методи фінансування, такі як фінансові установи, хавали та підставні компанії, залишаються основним засобом фінансування терористичних організацій.

Звіти переоцінюють роль криптовалюти у фінансуванні тероризму

У світлі останніх подій різні ЗМІ намагалися оцінити масштаби незаконного криптовалютні кошти, які, можливо, були спрямовані в ХАМАС образливий.

Сенатор Елізабет Ворренразом з іншими законодавцями, вимагав відповіді від адміністрації Байдена у відповідь на звіт Wall Street Journal про ймовірне використання ХАМАСом криптовалюти.

Chainalysis окреслює два важливі аспекти аналізу потоку коштів, пов’язаних з тероризмом: кількісне визначення коштів, які знаходяться безпосередньо у власності терористичної організації, та визначення постачальників послуг, які сприяють переміщенню коштів, пов’язаних з фінансуванням тероризму.

Фірма висловлює занепокоєння тим, що останні оцінки щодо терактів в Ізраїлі могли включати всі потоки до певних постачальників послуг, навіть якщо вони отримували певні кошти, пов’язані з фінансуванням тероризму. У таких випадках повідомлені суми можуть охоплювати кошти, не пов’язані з фінансуванням тероризму.

Наприклад, Chainalysis зазначає, що хоча може здатися, що 82 мільйони доларів у криптовалюті було зібрано для фінансування тероризму, більш імовірно, що лише невелика частина цих коштів була призначена для терористичної діяльності.

За оцінками фірми, кошти на суму приблизно 450 000 доларів США були переведені з «гаманця, пов’язаного з тероризмом», наголошуючи, що було б неправильно вважати, що вся транзакція пов’язана з тероризмом.

Хоча Chainalysis висловлює скептицизм щодо певних оцінок, які використовують ЗМІ, він підкреслює важливість розгляду ролі постачальників послуг.

Фірма зазначає, що ці постачальники послуг підтримують тероризм, діючи як посередники, докладаючи зусиль для перешкоджання фінансуванню тероризму шляхом накладення санкцій або застосування інших життєво важливих наступальних операцій.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини