Банк Канади оцінює інновації та виклики DeFi на фінансових ринках

Джерело: Pixabay

Банк Канади опублікував аналітичну записку співробітників, яка відображає розвиток децентралізованого фінансування (DeFi) поряд із можливими шляхами ширшого регулювання ринку.

The опублікована записка персоналу 17 жовтня показує етапи розвитку ринку криптовалют, його переваги, виклики, з якими стикаються традиційні фінанси, ризики та можливий вплив на фінансові ринки разом із регулюванням.

Згідно зі звітом, криптоактиви спочатку були розроблені як платіжна система, розгорнута на блокчейні, перш ніж диверсифікуватися в нові сфери фінансових послуг.

Щоб досягти своєї мети децентралізації, він використовує смарт-контракти, які відмовляються від третіх сторін для розрахунків за кількома транзакціями, створюючи послугу, яка в кінцевому підсумку досягла ринкової капіталізації в 2,9 трильйона доларів до того, як основні платформи зруйнуються, а регуляторні перешкоди спричинять різке падіння цін.

Від незамінні токенидецентралізований стейблкойн і провідні послуги, ціла нова ніша розгорнулася з класом активів поряд з новими ризиками на поточному ринку.

Банк Канади вказує на переваги

Однією з переваг екосистеми, яку підкреслює банк, є можливість компонування смарт-контрактів, що дозволяє більшій кількості компаній легко створювати послуги.

Це пов’язано з природою коду з відкритим кодом, що дозволяє розробникам співпрацювати та створювати на основі інших мереж.

Банк також назвав розширення пропозиції послуг, посилення конкуренції та прозорість як причини для того, щоб зробити екосистему більш привабливою, ніж традиційні фінансові продукти.

Сповнені рішучості покласти край фінансовим монополіям, транскордонні платежі більшості послуг дозволяють здійснювати платежі між країнами, а з підвищенням сумісності користувачі насолоджуються безперебійним досвідом без проблем на кількох платформах.

DeFi також може зменшити тертя на фінансових ринках, які стикаються з обмеженими та непрозорими транзакціями з різними мережами, які пропонують нові комунальні послуги. Крім того, ринок забезпечує підвищену прозорість завдяки використанню технології блокчейн, оскільки вона відсікає традиційних посередників, які можуть бути корумпованими, передаючи фактичну владу в руки клієнтів.

Ринкові ризики та регулювання

Незважаючи на численні переваги децентралізованого фінансування, воно створює кілька ризиків для глобальних фінансових ринків, включаючи обмежену токенізацію, високу концентрацію та нерегульовані централізовані органи.

«Лише токенізовані активи можуть бути записані в блокчейні та взаємодіяти зі смарт-контрактами. Однак наразі мало активів реального світу було токенізовано, що призвело до створення системи самопосилання, зосередженої головним чином на спекулятивних криптовалютних угодах. Внесок в економіку реального світу залишається мінімальним».

Щодо централізованих систем, які проникають у простір, хоча сектор заявляє, що він децентралізований, деякі гравці залишаються сильно централізованими, що створює ризик для зацікавлених сторін, якщо не регулювати належним чином.

Це пояснюється складнощами управління закритими ключами та іншими службами, що сприяє підвищенню популярності централізованих бірж. The крах FTX у листопаді є типовим прикладом нерегульованих централізованих гравців, що створюють ризики в секторі.

Банк пропонує адекватні правила, спрямовані на всі канали, щоб блокувати діяльність зловмисників у галузі, включаючи те, як вони взаємодіють із традиційними фінансами.

Нещодавно асоціація регуляторів цінних паперів Канади уточнив регулювання стейблкойнів опис процесу їх випуску та торгівлі без потрапляння в мережу цінних паперів.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини