Австралія боротьба з контрабандою кокаїну, під прицілом 100 компаній

Операція Jardena, програма по боротьбі з наркотиками Австралійських прикордонних сил (ABF), зараз стежить за 1000 особами та 100 компаніями в доках і вантажних терміналах, підозрюючи, що багато з них можуть бути причетні до контрабанди.

ABF видав 165 повідомлень про порушення з початку Jardena у 2021 році, але сказав, що тестування стічних вод показало, що близько 80% незаконного імпорту наркотиків було успішним, «незважаючи на тисячі тонн на рік, які ми зупиняємо».

Тепер дані свідчать про те, що ABF активізує свою діяльність: минулого року було вилучено 8,9 тонни кокаїну та 4,5 тонни знайдено в період з січня по квітень цього року, порівняно із середніми 2,5 тоннами в попередні роки.

Австралійці платять до 400 доларів за грам кокаїну, що є однією з найвищих цін у світі, завдяки труднощам із його імпортом. Серед головних проблем ABF – «контрейлерство» – коли ім’я законного імпортера шахрайським чином використовується для контрабанди незаконних товарів.

ABF заохочує митних брокерів перевіряти особу своїх клієнтів – «не обов’язково обтяжлива задача», за словами Пола Залаї, директора Австралійського альянсу вантажів і торгівлі (FTA).

«Наприклад, у контексті контрейлерних вантажів простий пошук вашого клієнта в Інтернеті або телефонний дзвінок через головний комутатор компанії, на яку подано претензію, може виявити розбіжності між наданими вами деталями та даними законної особи».

Пан Залай припустив, що ABF може обмежити можливості митних брокерів сплачувати імпортне мито, податок на товари та послуги та збори за відшкодування витрат від імені клієнтів-імпортерів, вимагаючи від них «надавати фінансові банківські дані безпосередньо до ABF».

Він пояснив: «Ці дані, у свою чергу, можуть бути використані для оцінки ризику та перевірки особи, значно знижуючи ризик «контрейлерних» вантажів».

Він додав: «З точки зору галузі, можна сподіватися, що розвідувальні дані, отримані через Jardena, дозволять ABF краще орієнтуватися на вантажі з високим ризиком, а не потенційно різкою реакцією на повідомлення ЗМІ про просто зупинку більшої кількості вантажів».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини