Аргентина стала останньою країною, яка провела розслідування проблем конфіденційності Worldcoin сканування райдужної оболонки ока

Джерело: Pixabay / Руді та Пітер

Аргентина приєдналася до списку юрисдикцій, які проводять розслідування нещодавно запущений AI-meets-crypto Project Worldcoin та його методи конфіденційності, які викликали нескінченні суперечки.

Аргентинське агентство з доступу до публічної інформації (AAIP) опублікувало 8 серпня повідомлення про проведення розслідування обробки персональних даних, що здійснюється Worldcoin Foundation в Аргентині.

«Розслідування ретельно проаналізує процеси та практики щодо збору, зберігання та використання персональних даних, щоб виявити можливі наслідки для прав, визнаних законом».

Аргентинське агентство є вивчає Worldcoin над збором, зберіганням і використанням даних клієнтів, щоб забезпечити їх відповідність нормам безпеки та конфіденційності.

Проект Worldcoin від засновника OpenAI Сема Олтмана використовує кулі для сканування очей людей в обмін на цифровий ідентифікатор і, можливо, певну криптовалюту, залежно від країни, в якій вони живуть.

2 серпня Кенія стала перша країна, яка призупинила Діяльність Worldcoin та його уряд розпочали міжвідомче розслідування практики проекту.

Громадяни мають право

Агентство підкреслило, що їхні громадяни мають право щоразу, коли вони надають персональні дані, мати «чітку та доступну інформацію», особливо щодо конфіденційних даних, таких як біометричні дані.

«AAIP має канали для подання скарг щодо порушення прав на доступ, виправлення та видалення персональних даних», — йдеться у повідомленні.

Справа набула «суспільного розголосу в останні тижні» через сканування райдужної оболонки очей багатьох аргентинців в обмін на економічну компенсацію в різних частинах країни, включаючи умови Буенос-Айреса, Кордови, Мендози та Чорної річки.

Відповідно до повідомлення, криптопроект, як-от Worldcoin, повинен спочатку зареєструватися в AAIP, надати інформацію про політику обробки даних проекту та вказати, для чого йому потрібні конфіденційні дані та який час обробки.

«Подібні випадки демонструють необхідність зміцнення поточної правової бази щодо захисту персональних даних, про що неодноразово порушувалося AAIP на різних національних і міжнародних форумах».

Worldcoin стикається з посиленою перевіркою

Проект набув популярності серед користувачів у всьому світі: за кілька хвилин після запуску було зареєстровано понад 2 мільйони облікових записів.

Французька національна комісія з інформатики та свободи, а також Баварське державне управління з нагляду за захистом даних розпочали розслідування практики збору даних Worldcoin. Офіс інформаційної комісії Великобританії також оголосив про розслідування проекту.

Крім того, Віталік Бутерін, співзасновник Ethereum, нещодавно викликав занепокоєння наголошуючи, що занепокоєння щодо конфіденційності та моралі, висловлені щодо проекту, можуть бути законними, однак докази проекту на особистість можуть становити серйозні ризики, якщо їх не вирішити.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини