Air Canada Cargo спостерігає зниження доходів у другому кварталі на 24%, але ціни на квитки кращі, ніж більшість

Air Canada Cargo

На перший погляд, другий квартал був невдалим для Air Canada Cargo (AC): доходи впали на 24% порівняно з минулим роком до 227 мільйонів канадських доларів (167,7 мільйонів доларів США).

Метт Кейсі, менеджер з комерційних питань вантажного підрозділу авіакомпанії, сказав, що порівняння з «ненормальним» 2022 роком було помилковим, оскільки навантаження та врожайність у всьому світі тоді були в стратосфері завдяки підвищеному попиту та порушенню океанських і наземних ланцюжків поставок.

Він додав: «Це не так страшно порівняно з 2019 роком».

Більше того, у другому кварталі канадський перевізник почувався набагато краще, ніж багато авіакомпаній, у тому числі такі великі вантажоперевізники, як Lufthansa та Korean Air, які зазнали значного падіння.

Дійсно, серед азіатських перевізників корейська повідомила про зниження доходів від вантажів на 56% до 748,8 млн доларів, а вантажообіг All Nippon Airways впав на 60%. У Європі IAG і Air France KLM спостерігали падіння доходів від вантажних перевезень на 32% і 34% відповідно, тоді як вантажообіг Lufthansa Cargo впав на 45%, операційний прибуток впав на 92% порівняно з попереднім роком.

І для трьох американських перевізників квартал був настільки ж розчаровуючим: дохід від вантажів у Delta та United впав на 37%, а у American – на 39,8%.

Однак швидке зростання пасажирського бізнесу значною мірою компенсувало це: компанія United повідомила про зростання загального доходу на 17% до 14,2 млрд доларів і рекордний чистий прибуток у 1,7 млрд доларів за квартал.

Пан Кейсі зазначив, що падіння доходів AC від вантажних перевезень посилилося через те, що роком раніше компанія все ще здійснювала транстихоокеанські рейси з пасажирськими літаками. Проте в основному канадський перевізник боровся з тими ж зустрічними вітрами, що й більшість інших. Низький попит у слабкому глобальному економічному кліматі та відсутність попутного вітру через збої в ланцюжках поставок, як-от перевантаженість портів, вплинули на фактор завантаження авіакомпаній, який ще більше знищився швидким збільшенням пропускної здатності, оскільки авіакомпанії нарощували пасажирські перевезення.

І він пояснює порівняно незначне зниження доходів від вантажних перевезень повітряним транспортом насамперед розгортанням вантажного контингенту авіакомпанії, пояснюючи: «Ми мали можливість розгорнути їх у потрібних місцях».

В основному це означало розміщення вантажних літаків B767 у «районах, які були трохи ізольовані від спаду світового попиту».

Найбільшу увагу було приділено Латинській Америці. Там AC активізував вантажні рейси до Мехіко та запровадив щотижневий рейс до Пунта-Кани. Він також обслуговує Сан-Хосе, Боготу, Ліму, Кіто та Сан-Хуан, потоки, які також живлять його міжконтинентальну мережу, наприклад пасажирські рейси до Європи. Використання глобальної мережі було ключовим елементом вантажної стратегії авіакомпанії.

У Північній Атлантиці спостерігалося сплеск обсягу живота, що вплинуло на коефіцієнт навантаження та врожайність. Тим не менш, AC продовжив нещодавні вантажні рейси до Базеля та Льєжа, які були хорошими ринками для вантажів, сказав пан Кейсі.

«Що стосується Азії, нам все ще не вистачає можливостей», — сказав він. Цієї осені авіакомпанія запустить польоти до Бангкока, а наступного року заплановані рейси до Сінгапуру. І хоча AC має достатню пропускну здатність до Японії, Кореї та Гонконгу, його присутність у Шанхаї все ще скоротилася до чотирьох рейсів на тиждень, без ознак збільшення.

Вантажний підрозділ скористався повільними ринковими умовами, щоб провести технічне обслуговування та перефарбувати щойно придбані переобладнані вантажні літаки, а також залишив літаки для резервного копіювання, щоб зберегти цілісність розкладу. До початку пікового сезону ці літаки повинні повернутися в дію разом із останнім вантажним літаком B767-300, який приєднається до флоту до кінця вересня.

Пан Кейсі сподівається, що до того часу ринок трохи відновиться, але він не очікує різкого сплеску.

«Ніхто не очікує відскоку чи вражаючого піку», — сказав він. «Є надія, що до другого кварталу наступного року ринок покращиться».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини