Провідна чартерна компанія Air Charter Service організувала численні чартери пасажирських і вантажних літаків до Туреччини та Сирії для транспортування пошуково-рятувальних команд з усієї Європи, а також необхідної гуманітарної допомоги для постраждалих від руйнівних землетрусів минулого тижня. Перший з його рейсів прибув у вівторок вранці з Іспанії, а уряд Великобританії прибув пізніше того ж дня.

Рано вранці в понеділок, 6тис У лютому на півдні Туреччини, поблизу міста Газіантеп, неподалік від турецько-сирійського кордону, стався землетрус магнітудою 7,8. Буквально через кілька годин другий підземний поштовх магнітудою 7,5 вразив країну лише за 80 миль на північ від першого. Обидва землетруси завдали значних збитків і наразі забрали понад 40 000 життів.

Бен Дінсдейл, директор урядових і гуманітарних служб ACS, сказав про ситуацію: «Ми почали отримувати дзвінки як від урядів, так і від неурядових організацій пізно вранці минулого понеділка. Після деяких досліджень ми встановили, що найближчий до епіцентру аеропорт Газіантеп, на щастя, все ще повністю функціонував. Це було ідеально для пошуково-рятувальних команд, але це означало, що він дуже швидко стане надзвичайно завантаженим і на той час мав обмежене вантажне обладнання, тому це був не найкращий вибір для наших перших кількох вантажних чартерів. Адана, однак, мала більше місця, а також доступний високонавантажувач, а Дамаск у Сирії також мав хорошу доступність завантажувального обладнання.

«У вівторок вранці у нас був перший представник на землі в аеропорту Газіантеп, який спостерігав за прибуттям нашого першого рейсу – чартерного Airbus A330-200 з Німеччини, на борту якого перебувала пошуково-рятувальна група. Пізніше того ж дня перша пошуково-рятувальна група Управління закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великобританії, включаючи собак, прибула до постраждалих районів на борту іншого Airbus A330-200, який також перевозив життєво важливий вантаж у своєму багажному відсіку.

«Поки що ми мали кілька літаків, які приземлилися в Газіантепі з пошуково-рятувальними групами з усієї Європи. Наприкінці минулого тижня ми почали літати вантажними чартерами, перший з яких прибув до Адани з Іспанії в четвер на Boeing B747-400, перевозячи цілий польовий госпіталь. З тих пір ми організували численні чартери на літаках, включаючи Іл-76, B737, B747, B757 і B777, в Адану і Дамаск, а також по одному на авіабазу Інджирлік у Туреччині та Алеппо, Сирія.

«Те, що хтось був на місці в Ґазіантепі так швидко після першого землетрусу, дуже допомогло нам у координації пасажирських чартерів, а також повідомило нам, що вантажівка на головній палубі прибула зі Стамбула. Йому довелося спати в самому аеропорту, і він був готовий допомогти з усіма нашими рейсами в будь-яку годину дня. Оскільки багато вантажних рейсів зараз прямують до Адани, ми також привезли когось, щоб наглядати за всім там».