Об’єднання суден може вдвічі скоротити витрати на відповідність вимогам FuelEU, що насувається

© photoschmidt

Наближення регулювання FuelEU Maritime створить значні проблеми та додаткові витрати для судноплавної галузі, і способи пом’якшити це не будуть дешевими.

Регламент, який набуває чинності 1 січня, встановлює цілі щодо інтенсивності викидів парникових газів (ПГ) енергії, що використовується на судні, причому цільові показники посилюються кожні п’ять років.

Вимоги щодо інтенсивності викидів парникових газів застосовуються до 100% енергії, яка використовується під час рейсів і заходів у порти в межах ЄС, а також до 50% рейсів в/з.

Щоб відповідати вимогам, компаніям потрібно буде або сплатити штраф FuelEU, або вжити заходів, щоб привести інтенсивність викидів парникових газів у межі FuelEU.

Згідно з даними гамбурзької фірми морських технологій OceanScore, у 2025 році судноплавний сектор отримає штрафні санкції FuelEU у розмірі 1,35 мільярда євро (1,5 мільярда доларів).

Було зазначено, що судна будуть вражені штрафом у розмірі 2400 євро за тонну VLSFO-еквіваленту. [very-low-sulphur fuel oil] за недосягнення початкової мети скорочення на 2% відносно базового рівня 2020 року для середньої інтенсивності викидів парникових газів від свердловини до пробудження.

Директор OceanScore Альбрехт Грелл попередив: «Як і у випадку з EU ETS, саме контейнерний сегмент нестиме основний тягар витрат FuelEU, на який припадає 29% валових штрафів, за ним йдуть ro-pax — 14%, а також танкери та балкери — по 13%. %.»

А співзасновник і керівник програмної платформи для морських вуглецевих рішень zero44 Фрідеріке Гессе додала: «Оскільки цільові показники стають суворішими кожні п’ять років, а додаткові підцільові показники набудуть чинності в наступні роки, ці витрати швидко зростатимуть».

Пан Грелл закликав: «Для судноплавних компаній надзвичайно важливо визначити базову лінію для очікуваних витрат FuelEU, щоб забезпечити належне планування та бюджетні процеси для порівняння різних варіантів пом’якшення, а також вирішити, що робити з непогашеними балансами відповідності.

«Це вимагатиме більшої міри, ніж EU ETS, корпоративної стратегії для визначення того, як зменшити баланс/дефіцит відповідності, як комерціалізувати надлишок і впоратися з недоліками, які залишаються».

Але в той час як витрати, пов’язані з цільовими показниками FuelEu Maritime, будуть досить значними, зусилля зі зниження інтенсивності викидів парникових газів та уникнення штрафів «будуть власними коштами» через «значний обсяг роботи і, отже, адміністративні витрати», попередила пані Гессе.

Тактика пом’якшення наслідків передбачає збільшення частки дорожчого біопалива в паливній суміші або об’єднання з судами іншої компанії.

І, згідно з Oceanscore, «об’єднання суден може приблизно вдвічі зменшити валовий тягар для галузі».

Це пояснюється тим, що, незважаючи на те, що штрафні санкції виникатимуть для суден, які використовують звичайне паливо, надлишки в розмірі близько 669 мільйонів євро будуть створені суднами зі значно нижчою інтенсивністю викиду вуглецю, які в основному працюють на зрідженому та зрідженому газі.

«Беручи до уваги цей передбачуваний надлишок відповідності, чиста вартість штрафів FuelEU за судноплавство з 2025 року становитиме 680 мільйонів євро, що вказує на те, що об’єднання суден може приблизно вдвічі зменшити валовий тягар для галузі», – сказав пан Грелл.

«Тому судновласники повинні визначити свої стратегії не лише щодо вибору палива та використання берегової енергії, але й щодо обробки залишкових балансів відповідності, таких як об’єднання, банківське зберігання та запозичення балансів, щоб пом’якшити фінансовий вплив FuelEU. .

«Однак об’єднання в пул також матиме певні витрати, тоді як банківські операції та запозичення призведуть до витрат на відсотки та лише перенесуть зобов’язання на майбутнє».

Морський регламент FuelEU не набуде чинності до 1 січня, але відповідальні сторони повинні підготувати та надати верифікатору план моніторингу до 31 серпня.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини