SOL Promise X-Press Feeders не зміг повністю завантажити Фото: VesselFinder

Три контейнеровози X-Press Feeders зіткнулися з серйозними перебоями в обслуговуванні в порту Читтагонг через «несподіване» суворе виконання Закону Бангладеш про захист суден під прапором.

Закон передбачає, що принаймні 40% морських вантажів, пов’язаних із зовнішньою торгівлею країни, повинні перевозитися суднами під прапором Бангладеш, незважаючи на те, що місцеві оператори мають лише кілька кораблів.

Минулого тижня два кораблі Straits Orient Lines зіткнулися з аналогічними перебоями в обслуговуванні, але їм було видано сертифікати про відмову на підставі відсутності місцевого тоннажу.

У п’ятницю Xpress Feederstold клієнти XP Dhaulagiri прибув до Читтагонга 9 жовтня, додавши: «Однак після завершення вантажних операцій, [the] судно було знято на якірну стоянку [and is] очікуючи необхідних сертифікатів про відмову від експорту, які ще не отримані від відповідних органів».

Обіцянка SOL, дочірнє судно, прибуло в Читтагонг 11 жовтня і завершило операції з розвантаження наступного дня. Однак місцева влада повідомила місцевому агенту, що дозволила вантажні операції лише на 24 години, і повідомила адміністрацію порту про призупинення завантаження експортного вантажу.

Судну вдалося завантажити лише 110 ТЕУ експортних контейнерів, причому понад 600 ТЕУ не вдалося завантажити.

Xpress сказав: «Це непрактично для [the] судно повинно виконати 1228 ходів протягом 24 годин за поточної продуктивності та ефективності порту Читтагонг».

Інше судно, the XP Лхоцзе, прибув до Читтагонга 12 жовтня, сказав Xpress, додавши: «Це було дозволено [an] відмова від експорту, який [was] згодом скасовано органами влади без будь-якого достатнього повідомлення та поважних причин».

Xpress повідомила клієнтам: «Ми продовжуватимемо співпрацювати з владою, щоб відновити звільнення від експорту, але може виникнути ймовірність зриву операцій із завантаження внаслідок поточної ситуації».

Наступне судно оператора, X-press Nilwala, прибув до порту Читтагонг у п’ятницю та ще не отримав сертифікат відмови від експорту. Завтра він мав відправитися, навантажений експортом.

Оператор сказав: «X-press Feeders невпинно співпрацює з владою Бангладеш і відповідними зацікавленими сторонами, щоб отримати необхідний дозвіл та/або будь-які інші рішення для забезпечення безперервності та частоти обслуговування, що має першочергове значення для наших клієнтів і загальної торгівлі Бангладеш.

«Такий поворот подій є несподіваним, і ми робимо все можливе, щоб знайти рішення».

Майкл Родрігес, старший генеральний менеджер Sea Consortium Bangladesh, місцевого агента X-Press Feeders, сказав, що влада запровадила закон для підтримки місцевих судновласників і влада, ймовірно, хоче, щоб іноземні судна уникали операцій у Бангладеш, а місцеві оператори заповнюють прогалину.

Однак існує лише одна місцева судноплавна лінія, HR Lines, яка налічує лише вісім кораблів.