Канадська компанія WestJet Cargo заявила, що почне підривати ринок вантажних повітряних перевезень країни після того, як отримає дозвіл на зліт своїх вантажних суден.

WestJet отримав перший із чотирьох 737-800BCF рік тому, але був змушений чекати схвалення та сертифікації від Transport Canada. Зазначається, що останній вантажний корабель прибуде до флоту «пізніше цього року».

У WestJet повідомили, що спочатку фокус буде зосереджений на Північній Америці з маршрутами в Калгарі, Галіфакс, Торонто, Ванкувер, Лос-Анджелес і Маямі. Вантажні судна будуть підключені до вантажопідйомності, додали в ньому.

Кірстен де Брейн, WestJet EVP cargo, який приєднався до перевізника близько року тому з Qatar Airways Cargo, сказав, що «довгоочікувана віха» «дозволить нам підірвати індустрію авіаційних вантажних перевезень у Канаді, надаючи нашим клієнтам більше вибору, конкурентоспроможні ціни та взірцевого клієнта». служба синонім до WestJet бренд, але унікальний для авіаційної вантажної промисловості».

Але чи зможуть три вантажні літаки 737 «підірвати» ринок, ще належить побачити.

WestJet, здається, має велику вогневу потужність для вантажів – з точки зору кадрів – за відносно невеликої кількості вантажівок. Пані де Брейн має великий досвід роботи з вантажними автомобілями, але в її розпорядженні було лише сім пасажирських широкофюзеляжних автомобілів (787), з якими можна пограти (поряд із приблизно 100 737). Тим часом генеральний директор Алексіс фон Хоенсбрух очолював Lufthansa Cargo, перш ніж піти, щоб очолити Austrian Airlines і переїхати до Канади.

І, схоже, його конкуренти не надто стурбовані: під час телефонної розмови про прибутки у 2021 році головний стратегічний директор Cargojet Джеймі Портеус сказав аналітикам, що, незважаючи на плани WestJet щодо вантажних перевезень, це не буде сильним конкурентом.

Він сказав: «Внутрішнього попиту на послуги справді немає, але є попит на міжнародні вантажі, зокрема на харчування. [Westjet’s] широкофюзеляжний літак 787. Я вважаю [Westjet would use] ті 737-800, які вони оголосили, що збираються перетворити, щоб годувати інші частини Канади. WestJet, я б сказав, має дуже мало вантажопідйомності в череві свого пасажирського літака, і ми не віримо, що це буде серйозною загрозою для нас».

Сама компанія CargoJet цього місяця заявила, що більше не прийматиме чотири з восьми вантажних літаків B777, які планувала переобладнати. Чотири планується розгорнути разом з DHL, але генеральний директор Аджай Вірмані сказав, що «останні прогнози щодо уповільнення світової економіки скоротять наші капітальні витрати та відстрочать доставку останніх чотирьох вантажних суден 777, зберігаючи при цьому повний доступ до наших слотів конверсії доставки».

Тим часом Air Canada тепер також є оператором вантажних перевезень. Згідно з базою даних CH Aviation, він експлуатує три 767-300F і має два 777F на замовлення.