Джерело: AdobeStock / vectorfusionart

Міжнародна платіжна система Swift повідомила про позитивні результати пілотування тест переказів між різними цифровими валютами центрального банку (CBDCs), кажучи, що бачать у цьому «очевидний потенціал і цінність».

Під час пілотного тесту було розглянуто, як різні CBDC можуть взаємодіяти через конектор CBDC на основі API, використовуючи дві різні мережі блокчейну та існуючі платіжні системи на основі фіатних операцій.

За словами а прес-реліз виданий Swift, усі учасники пілотного проекту висловили «рішучу підтримку» продовження розробки рішення. Учасники також погодилися з тим, що роз’єм CBDC, який використовувався в симуляції, уможливив «плавний обмін CBDC», і сказали, що це також справедливо для передачі між CBDC, побудованими на різних платформах.

Останнє вважається ключовим, враховуючи ризик фрагментації, оскільки всі центральні банки в усьому світі будують власні CBDC.

Роз’єм CBDC Swift. Джерело: проект пісочниці Swift CBDC – звіт про результати

Після завершення пілотного тестування Swift розробить бета-версію системи для подальшого тестування центральними банками. Після цього буде проведено другий етап тестування пісочниці, щоб учасники досліджували нові варіанти використання, зокрема в розрахунках з цінними паперами, фінансуванні торгівлі та умовних платежах, сказав Свіфт у прес-релізі.

5000 змодельованих транзакцій

18 центральних і комерційних банків взяли участь у дослідженні, яке охопило 5000 змодельованих транзакцій, здійснених протягом 12 тижнів. Серед банків-учасників були такі великі міжнародні гравці, як HSBC, Standard Chartered і NatWest, а також центральні банки, такі як Deutsche Bundesbank і Monetary Authority of Singapore.

У коментарі Том Зшач, директор з інновацій Swift, сказав, що дослідження показало, що Swift може продовжувати відігравати важливу роль у фінансовій екосистемі, де співіснують традиційні валюти та CBDC.

«Наш конектор CBDC на основі API підтвердив свою надійність у майже 5000 транзакціях між двома різними блокчейн-мережами та традиційною фіатною валютою, і ми раді отримати підтримку нашої спільноти в його подальшому розвитку», — сказав він.

BIS також повідомляє про успішний тест CBDC

Результати дослідження Свіфта були оприлюднені через кілька днів після Банку міжнародних розрахунків (BIS), який іноді називають «центральним банком центральних банків», оприлюднив результати власного пілотного дослідження для використання CBDC у транскордонних транзакціях.

Згідно з дослідженням BIS, центральні банки можуть мати «майже повну автономію» щодо розробки власних CBDC, водночас роблячи CBDC сумісним із CBDC інших країн для здійснення транскордонних транзакцій.