© Ліорпт

Холодні ланцюги постачань потребують кращого прийняття рішень за рахунок покращення зв’язку та даних.

У нещодавній статті орендодавець рефрижераторних автомобілів SeaCube заявив, що від 7% до 15% їжі, що транспортується в рефрижераторних контейнерах, є неїстівними до моменту, коли вони досягають місця призначення.

Грег Татхілл, комерційний директор SeaCube, стверджував, що ланцюжок холодного постачання рідини має вирішальне значення для того, щоб нагодувати світ.

Більше того, оскільки ринок буде зростати на 5% на рік до 2025 року, більш ефективний холодний ланцюг постачання дозволить скоротити витрати, а також допоможе компенсувати дефіцит, спричинений економічними потрясіннями, такими як війна в Україні.

Україна виробляє значний обсяг зерна та олії у світі, і після вторгнення Росії, ще одного великого виробника зерна, відбувся дефіцит продовольства в деяких частинах світу, зокрема в частинах Близького Сходу та Африки.

Однак, повідомило джерело в рефрижераторному бізнесі Лаодстар збитки можна зменшити шляхом впровадження нових технологій і кращого зв’язку між зацікавленими сторонами холодового ланцюга.

Джерело вказало на поширення кораблів останнього покоління, які включають до 2000 рефрижераторних вставок. Ці контейнери можуть бути відключені для розрядки та залишатися відключеними, доки контейнер не досягне свого місця в зоні зберігання терміналу.

«Звичайний розмір цих кораблів і обмежена кількість екіпажу означає, що рефрижераторні камери мають довший час підключення та відключення», — сказало джерело, що може вплинути на продукцію в контейнері.

А кращий зв’язок може допомогти там, де контейнер із фруктами, наприклад бананами, зазнав простою, що вплинуло на фрукти; озброївшись цими знаннями, клієнт може вирішити відправити цей контейнер на переробку, наприклад, для приготування смузі, тоді як інший контейнер зі свіжішими бананами може бути направлений до роздрібного продавця для продажу.

«Такі дані та інформація про планування, якщо їх належним чином передати, можуть покращити ситуацію щодо втрат дорогого продовольства», — пояснило джерело.

Пан Татхілл хоче бачити контейнери, оснащені телематичними пристроями, які, за його словами, «забезпечують видимість у реальному часі [the container’s] розташування та вміст”

Він додав: «Телематика також забезпечує профілактичні заходи, використовуючи алгоритми, які розпізнають збої до того, як вони відбудуться, сповіщають про нестабільну поведінку водія, можливі крадіжки та проблеми з безпекою».

Крім того, завдяки підвищенню уваги до декарбонізації, ефективність також можна підвищити за рахунок ефективнішого використання енергії на борту суден і в терміналах.

З аутсорсингом ланцюгів постачання продуктів харчування виникає критична потреба скорочувати відходи та швидко переміщувати їжу через ланцюги постачання, щоб задовольнити потреби зростаючого населення світу, каже пан Татхілл.

Він додав, що до 2026 року загальний темп зростання телематики в судноплавній галузі складе понад 21%, що підтверджується кількістю великих операторів контейнерних перевезень, які оснащують свої контейнерні парки пристроями, підключеними до Інтернету.

«Ця статистика є переконливим твердженням про прагнення індустрії ланцюгів постачання інвестувати в технології для вирішення критичних проблем холодового ланцюга», — сказав пан Татхілл.