Zhong Gu Shan Dong Фото: VesselFinder

Safetrans Line, дочірня компанія транспортної філії Alibaba Transfar Shipping, запустила лінійне сполучення, що сполучає Китай з Марокко та Росією, приєднавшись до кількох інших новачків на російському шляху.

За даними Linerlytica, служба St Petersburg Direct із заходами в Циндао, Шанхай, Нінбо, Наньша, Танжер (нерегулярний), Санкт-Петербург і Циндао розпочалася вчора з нещодавно зафрахтованих 3469 теу Хен Хуей 2.

Три судна, зафрахтовані компанією Zhonggu Logistics, місткістю 3398-4872 теу. Трансфар відмовився від свого транстихоокеанського сполучення, що скорочується, незабаром приєднаються до циклу, як і ще три у квітні, щоб збільшити частоту.

Transfar і Safetrans належать китайському експедитору Worldwide Logistics, в якому логістичний підрозділ Alibaba Cainiao має міноритарну частку.

У своєму останньому звіті, опублікованому вчора, Linerlytica зазначила: «Через рік після початку російсько-українського конфлікту 24 лютого 2022 року відбулися значні зміни в ландшафті російських контейнерних перевезень після того, як санкції перекрили більшість традиційної балтійської торгівлі з Росією».

Гравці, яких не бентежать санкції проти Росії, кинулися в бійку, і новачки, такі як Safetrans, Torgmoll, Reel Shipping і OVP Shipping, додають кораблі до торгівлі.

Затори на шлюзах російського Далекого Сходу Владивосток і Східний спричинили попит на нові послуги з Азії до Чорноморських і Балтійських шлюзів Новоросійська та Санкт-Петербурга.

MSC зберігає значну присутність у російських торгах з фідерними операціями в усіх трьох російських шлюзах, тоді як репутаційні ризики спричинили повний відхід інших ключових європейських перевізників з ринку.

Про це заявив аналітик Linerlytica Тан Хуа Джу Loadstar: «Російський ринок процвітає завдяки високому попиту на вантажі, наразі шлюз Владивостока перевантажений, і перевізники відкривають нові послуги для шлюзів Чорного моря та Балтії. Залежно від того, який шлюз, тарифи дуже високі, починаючи від 6000 доларів США за фей».

OVP, спочатку компанія з перевезення СПГ-цистерн, заснована в 2020 році, розпочала контейнерні перевезення, що сполучають Владивосток і Новоросійськ з Китаєм у червні 2022 року. Цього тижня OVP запропонує сполучення з Санкт-Петербургом через купівлю слотів у сервісі Safetrans.

За оцінками Linerlytica, наразі 89 суден загальною місткістю майже 92 000 TEU обслуговують торгівлю на Далекому Сході Росії.

Російські контейнерні перевізники набирають тоннаж, щоб задовольнити здоровий попит, незважаючи на те, що загальний ринок вантажних перевезень є похмурим.

Анекдотичні розповіді суднових брокерів свідчать про те, що FESCO та інші російські компанії активно купують судна, оскільки фрахтові ставки на маршрутах, пов’язаних з Росією, залишаються стабільними.

Alphaliner повідомила, що за останні 18 місяців FESCO придбала чотири вантажні кораблі, причому останнім доповненням став 698 teu 2008 року. FESCO Татарстан (колишній JRS Corvus) 2010 року випуску 704 teu Акація Мінякі в січні були куплені у китайського власника Goto Shipping за 8,1 та 10 мільйонів доларів відповідно.

FESCO Татарстан займається перевезенням вантажів між далекосхідними портами Росії та Азією Акація Мін очікує доставки російському оператору, який щойно запустив нову послугу, що з’єднує Росію, Індію та Туреччину.

В даний час FESCO володіє 17 суднами місткістю від 508 до 3091 teu, що робить його 43-м судном.rd найбільший лінійний оператор із загальною потужністю понад 29 000 TEU. FESCO, схоже, оновлює свій флот, продавши 1998 року побудований 1740 teu Vladivostok для знесення в січні.

Російська експедиторська компанія Transit LLC, яка запустила лінійне сполучення Росія-Китай після міжнародних санкцій, націлених на вторгнення Росії в Україну, купила своє друге судно в жовтні. 2005 року випуску 660 teu Транзитна Лугова (напр Запустіть Xing) був куплений у Qingdao China Gem Ship Management через три місяці після 704 teu 2008 року побудови. Транзит Шамора (напр Біжи Чанг) була куплена у того ж власника. Додатково до пари, що належить Transit, є шість зафрахтованих суден, завдяки чому загальна місткість Transit досягає 5500 teu, що робить його 100 судентис найбільший лінійний оператор.

Також розповіли брокери Loadstar що малайзійський фідерний оператор MTT Shipping продав 1740 teu 2000 року побудови Пасір Гуданг російським інтересам за 10 мільйонів доларів у січні. Корабель перейменовано Crystal Санкт-Петербург і змінили прапор з Малайзії до Сьєрра-Леоне. Хоча особу бенефіціарного власника здається прихованою, Crystal Санкт-Петербург зараз занесений до Російського морського реєстру.