Джерело: Павло Мещеряков/Adobe

Топ південнокорейський Фінансовий регулятор розпочав розслідування вітчизняних служб криптостейкінгу. Криптобіржі стурбовані тим, що це означає, що можуть з’явитися нові правила, пов’язані зі ставками.

ЗМІ Новини1 повідомили, що Служба фінансового нагляду (FSS) «нещодавно звернулася до деяких провідних бірж країни з проханням співпрацювати з розслідуванням їхніх операцій зі ставками.

Щонайменше три з чотирьох найбільших бірж країни – Upbit, Bithumb, Korbit і Coinone – підтвердили, що FSS нещодавно зв’язалася з ними щодо ставок, стверджує News1.

Неназваний чиновник на одній з бірж сказав, що ФСС надіслала торговій платформі «запит на дані, пов’язані з послугами стейкинга».

Співробітник іншої з трьох бірж заявив, що вони надіслали дані FSS, пов’язані зі ставками, «на третьому тижні лютого» цього року.

ФСС не прокоментувала, чи будуть правила щодо ставок найближчим часом. Але речник визнав, що регулятор проводить запити з цього приводу. Регулятор припустив, що пряма заборона на внутрішні ставки зараз не розглядається.

Чому регуляторний орган Південної Кореї цікавиться криптовалютним стейкінгом

Раніше цього місяця регулюючі органи Сполучених Штатів порушили судову справу проти постачальників ставок. Біржа Kraken була перевіряли можливі порушення прав на цінні папери А генеральний директор Coinbase Браян Армстронг заявив, що Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) намагається «позбутися криптовалютних ставок у США».

ЗМІ зазначили, що останній крок SEC викликав реакцію в Сеулі. ФСС, очевидно, хоче переконатися, що вітчизняні постачальники ставок залишаються на правому боці закону.

Вітчизняні біржі стверджують, що вони не використовують кошти клієнтів для виплати доходів від стейкингу – і що власні токени бірж зберігаються окремо від тих, що належать клієнтам.

Але регулятори, здається, прагнуть вирішити питання про те, чи можна юридично тлумачити послуги стейкинга як форму торгівлі «цінними паперами».

Подальші події в Сполучених Штатах щодо того, чи можна розглядати деякі криптоактиви як цінні папери, можуть вплинути на результат судових баталій у Південній Кореї.

Цього тижня прокуратура Південної Кореї заявила, що переглянула нещодавню заяву проти SEC Лабораторії Terraform та його генеральний директор До Квон як «позитивний розвиток». SEC звинуватила Квона та керівників компанії в порушеннях правил безпеки. Зараз регулятор чекає відповіді від судової влади США.