Джерело: AdobeStock / nukies1234

Колоамериканська платіжна компанія, яка випускає стейблкойн Монета доларів США (USDC)стверджував, що велика криптобіржа Binance не повністю підтримала деякі з власних проксі-серверів стейблкойнів, а в понеділок інфраструктурну платформу блокчейну Паксос було наказано припинити зв’язок з Binance щодо Binance USD (BUSD) стейблкойн.

Circle попередив сторожовий орган, що він виявив деякі проблеми в даних блокчейну, які нібито показали, що Binance не зберігає достатньо криптовалюти в резерві для підтримки кількості випущених токенів, Bloomberg повідомилипосилаючись на особу, знайому з питанням.

Тоді вчора, Департамент фінансових послуг штату Нью-Йорк (DFS) виданий заяву про те, що Paxos знаходиться під його наглядом і що,

«DFS наказав Paxos припинити карбування BUSD, випущених Paxos, через кілька невирішених проблем, пов’язаних із наглядом Paxos за його відносинами з Binance щодо BUSD, випущених Paxos».

Крім того, було сказано, що DFS дозволив Paxos випустити BUSD на Ethereum блокчейн, але це,

«Департамент не дозволив Binance-Peg BUSD на будь-якому блокчейні, і Binance-Peg BUSD не випускається Paxos. Наразі немає обмежень щодо розміщення чи обміну в Нью-Йорку існуючих BUSD, випущених Paxos, особами, які мають ліцензію DFS. “

Як повідомляє Bloomberg з посиланням на представника NYDFS, Paxos не зміг управляти BUSD «безпечним і надійним способом», і він «не зміг усунути ключові недоліки, що вимагало подальших дій Департаменту, наказавши Paxos припинити карбування BUSD, випущених Paxos».

Зрізання лінії Binance

Згодом, 13 лютого, Паксос оголосив планує припинити відносини з Binance для BUSD. Зазначається, що 21 лютого Paxos припинить випуск нових токенів BUSD, керуючись і працюючи в тісній координації з NYDFS. Представник Circle відмовився від коментарів.

«Паксос Траст […] продовжуватиме керувати резервами в доларах США”, – заявив Паксос.

Було додано, що BUSD залишатиметься повністю підтримуваним і доступним для активованих клієнтів принаймні до лютого 2024 року, а клієнти Paxos зможуть обміняти свої кошти в доларах США або конвертувати BUSD у Pax Dollar (USDP).

DFS повідомила, що уважно стежить за Paxos, щоб перевірити, чи може компанія «сприяти викупу впорядкованим чином».

У вересні минулого року Binance почався автоматично конвертуючи депозити USDC на біржі, серед інших стейблкойнів, у BUSD, що призвело до зменшення частки Circle на ринку стейблкойнів.

За словами представника Binance, біржа припинить карбувати новий BUSD, прив’язаний до Binance, через зміни Paxos, але не змінить вищезазначену політику автоматичної конвертації. Вони підкреслили, що токени Binance-Peg, або B-Tokens, завжди були забезпечені на 100%, додавши, що резерви не завжди були видимі через те, що вони не зберігалися «в одному спеціальному гаманці в режимі реального часу».

Після оголошення Paxos генеральний директор Binance Чанпен Чжао (CZ) також твітнув що «кошти — це САФУ». Біржа продовжуватиме підтримувати BUSD у «осяжному майбутньому» та вноситиме корективи з часом, якщо це необхідно, наприклад, потенційно відмовлятиметься від використання BUSD як основної пари для торгівлі, сказав CZ.

“BUSD не є цінним папером”

Тим часом, відповідно до іншої заяви Paxos, опублікованої в понеділок, Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) має намір подати до суду на Paxos, стверджуючи, що BUSD є незареєстрованим цінним папером.

CZ сперечався що якщо BUSD буде визнано цінним папером, це рішення «матиме глибокий вплив на розвиток криптоіндустрії» в цих юрисдикціях, і Паксос заявив, що,

«Paxos категорично не погоджується зі співробітниками SEC, оскільки BUSD не є цінним папером згідно з федеральним законодавством про цінні папери. […] Ми співпрацюватимемо з персоналом SEC у цьому питанні та готові рішуче подати в суд, якщо це буде необхідно».

Після всього цього монета BNB Binance впала з 314 доларів у понеділок вранці (UTC) до 284 доларів у понеділок увечері. Відтоді до ранку вівторка вона відновилася майже до 294 доларів. Загалом він зріс на 0,6% за день і впав на 9,6% за тиждень.

7-денний ціновий графік BNB:

Джерело: coingecko.com

Тим часом наприкінці січня Binance зізнався що він зберігав заставу для деяких криптоактивів, які він випустив, у тому ж гаманці, що й кошти клієнтів, стверджуючи, що це сталося помилково. Тодішній звіт показав, що резерви для майже 50% токенів B, 94 токенів, викарбуваних Binance, зберігалися в одному гаманці, а дані свідчать про те, що заставу змішували з коштами клієнтів, а не зберігаються окремо.

«Binance знає про цю помилку та перебуває в процесі переведення цих активів у спеціальні гаманці застави», — сказав тоді представник.

____

Вивчайте більше:
Binance Stablecoin BUSD втрачає ринкову капіталізацію на 2 мільярди доларів за місяць – що відбувається?
Партнер Binance Banking обмежує криптовалютні транзакції до 100 000 доларів США та вище – ось чому

SEC погрожує позовом проти емітента стейблкойнів Binance BUSD Paxos – що відбувається?
Криптобіржа Kraken у гарячці з SEC через передбачуване порушення цінних паперів – ось що вам потрібно знати

Binance шокує криптовалютний світ тимчасовою зупинкою банківських переказів США – ось що відбувається
Дивовижна причина підтримки Binance мільярдера Майка Новограца, спонукання до успіху генерального директора CZ – ось що вам потрібно знати