Джерело: AdobeStock / Sundry Photography

Станом на кінець 2022 року міжнародний платіжний гігант PayPal зберігав своїх клієнтів у криптовалютах на 604 мільйони доларів, причому майже 90% цієї цифри припадає на біткоіни та Ethereum.

Станом на 31 грудня PayPal зберіг 291 мільйон доларів у BTC, 250 мільйонів доларів у ETH і ще 63 мільйони доларів у Litecoin та Bitcoin Cash. відповідно до річного звіту до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC).

Криптохолдинг компанії в 604 мільйони доларів на кінець 2022 року знизився з 690 мільйонів доларів, які компанія тримала станом на вересень. Падіння відбулося на тлі падіння цін на криптовалюту та загострення довіри користувачів до галузі після катастрофічного краху біржі криптовалюти FTX.

Сума криптовалютних активів PayPal становить 67% від загальних фінансових зобов’язань компанії, що становить 902 мільйони доларів США станом на 31 грудня. Згідно з заявою, загальні фінансові активи компанії становили понад 25 мільярдів доларів США.

PayPal представила послугу, яка дозволяє клієнтам із США купувати та продавати певні криптовалюти в жовтні 2020 року. З тих пір компанія розширив послугу до Великобританіїа також плани щодо подальшої міжнародної експансії.

Примітно, що це перший раз, коли платіжний гігант включив розбивку своїх криптохолдингів, оскільки Попередній річний фінансовий звіт не розкриває свої криптоактиви. У документі PayPal заявили, що відчувають потребу включити розбивку своїх криптохолдингів через останні події в галузі. У ньому написано:

«Через унікальні ризики, пов’язані з криптовалютами, включаючи технологічні, юридичні та регуляторні ризики, ми визнаємо зобов’язання щодо захисту криптоактивів, щоб відобразити наше зобов’язання щодо захисту криптовалют, які зберігаються на користь наших клієнтів».

PayPal далі деталізував, що вони зберігають цифрові активи клієнтів через стороннього зберігача. Компанія зазначила, що за контрактом вимагає від зберігача відокремлювати активи клієнтів і не змішувати їх із власними чи іншими активами, додавши:

«Ми не можемо бути впевнені, що ці договірні зобов’язання, навіть якщо вони належним чином дотримуються зберігачем, будуть ефективними для запобігання розгляду таких активів як частини майна зберігача відповідно до закону про банкрутство чи іншого законодавства про неплатоспроможність».

Тим часом генеральний директор PayPal Ден Шульман виявлено минулого тижня, що він залишає компанію до кінця року. Шульман, який залишиться членом правління PayPal, керував компанією онлайн-платежів після того, як вона відокремилася від eBay у 2015 році.

PayPal також довелося вжити певних заходів, щоб скоротити витрати на тлі нинішнього падіння світового ринку. Зовсім недавно компанія ім сказав вона скоротила свою робочу силу на 7%, або приблизно на 2000 співробітників, у рамках своїх постійних зусиль щодо «зміцнення» та «реформування» в «складному макроекономічному середовищі».