Джерело: Adobe/Proxima Studio

З моменту виявлення зв’язку зі співзасновником Ethereum Віталіком Бутеріним колекція NFT «Gitcoin Presents» піднялася на перше місце на OpenSea.

Колекція, створена компанією Metalabel у співпраці з платформою фінансування Web3 Gitcoin, базується на моделі фінансування Quadratic Funding, розробленій Віталіком Бутеріним, економістом Гарвардського університету Зої Хітціг і засновником RadicalxChange Гленом Вейлом.

Випадок включає офіційний документ проекту 2018 року, вірш і навіть фізичні відбитки, підписані трьома засновниками.

У той час як відкрите видання монетного двору було запущено 1 березня, колекція знайшла імпульс нещодавно після того, як деякі трейдери NFT помітили її зв’язок із Бутеріном.

Наразі колекція зібралася близько 5600 ETH ($13,4 млн) сукупного обсягу торгів, згідно з даними OpenSea.

Крім того, колекція складається з 9221 предмета з мінімальною ціною 0,3047 ETH (вартістю близько 430 доларів США).

Кожен NFT у колекції виглядає як обкладинка альбому та містить цифрову версію документу Quadratic Funding за 2018 рік «Ліберальний радикалізм: гнучкий дизайн для філантропічних фондів», підписаного Бутеріном та його співавторами, економістами Гленом Вейлом і Зої Хітціг.

Крім того, дванадцять записів Signature Edition супроводжуються фізичними копіями технічної документації проекту. Вони називалися спеціальними записами «Signature Edition» і були зарезервовані для колекціонерів для карбування вартістю 10 ETH або понад 15 000 доларів США.

Сайт колекції примітки що Gitcoin і Metalabel є тими, хто випускає Quadratic Collection, «щоб вшанувати та зберегти цю оригінальну роботу та зібрати кошти для суспільних благ». У ньому також сказано, що 70% коштів від продажу підуть на Gitcoin, 20% – на Plurality Institute і 10% – на Metalabel.

Що таке квадратичне фінансування?

Квадратичне фінансування – це модель, яка використовується в процесі підбору краудфандингових кампаній. Її рекламують як більш демократичну та масштабовану форму відповідного фінансування суспільних благ, оскільки вона збільшує пожертвування, зроблені великою спільнотою, порівняно з внесками, зробленими невеликою групою з великими кишенями.

Іншими словами, це означає, що кілька китів не можуть визначити, як відповідні кошти делегуються на основі розміру їх внеску. Водночас ширина підтримки конкретних проектів також є фактором.

«Відколи ця ідея була представлена, понад 70 мільйонів доларів було спрямовано на суспільні блага та проекти з відкритим кодом, використовуючи квадратичне фінансування Gitcoin та інших організацій», — йдеться на веб-сайті колекції.

Варто зазначити, що колекція «Gitcoin Presents» — не єдиний проект NFT, який зараз є трендовим.

Компанія Starbucks, яка сьогодні випустила обмежену серію NFT, що складається з колекції з 2000 цифрових «Марок», побачила, як усі NFT були розпродані за лічені хвилини.

Кожна з ціною 100 доларів США, NFT принесли гіганту кав’ярні 200 000 доларів США. Колекція також принесла понад $117 546 продажів на вторинному ринку.