Ocean Network Express (ONE) був названий Xeneta найбільш ефективним перевізником цього року, і довгострокові вимірювання показують, що судноплавство «стає екологічнішим», стверджує дослідницька компанія.

За словами Xeneta, викиди в торгівлі Далеким Сходом і східним узбережжям США впали на 23,3% з першого кварталу 2018 року, незважаючи на початок «перевищення тоннажу» та значне зниження коефіцієнта заповнення.

Тим часом короткострокові порівняння виявляють більш різкі зміни з початку унікальної динаміки ринку в 2022 році, яка спотворила результати в 2021-22 роках.

Наприклад, показники CEI (показник ефективності, заснований на еквіваленті CO2 на тонно-милю) у торгівлі між Північною Європою та Південною Америкою на східному узбережжі знизилися на 31,6 пункту між 2-м кварталом 22 року та 3-м кварталом 23-го, що еквівалентно скороченню майже на 30%; у той час як торгівля між східним узбережжям США і Далеким Сходом впала на 21,8 пункту, або трохи більше ніж на 20%.

«Більші кораблі є більш ефективними з точки зору викидів CO2 на teu», – зазначила аналітик Xeneta Емілі Стаусболл, додавши, що «хоч і викликали головний біль у перевізників, нові кораблі-гіганти принесли значні переваги у викидах на головних лініях протягом другого кварталу».

Вона додала: «На ринку, який уже бореться з надлишковою потужністю, це було останнє, що потрібно перевізникам з точки зору тарифів, але ланцюгова реакція позитивно вплинула на показники CEI».

Однак збільшення ефективності судна дало б більш сприятливі результати, якби воно не було затьмарене зниженням коефіцієнта наповнення. Зокрема, Xeneta виявила, що найбільше падіння коефіцієнта наповнення спостерігалося на східному узбережжі від Північної Європи до США, яке впало на 20,3%.

«Ця трансатлантична торгівля, схоже, стала звалищем для кораблів, які вивозяться з Далекого Сходу з основних торгів», — зазначається у звіті.

Хоча пані Stausbøll схвалила введення більших і повільніших суден у торгівлю як стратегію скорочення викидів, вона сказала, що це може призвести до негативних наслідків для навколишнього середовища, якщо з ними поводитись погано.

«Важко бути екологічно ефективним, коли у вас напівпорожні кораблі», – сказала вона. «Природною реакцією перевізників на цю головоломку є припинення пропускної здатності деяких основних торговельних ліній, щоб захистити тарифи на фрахт — і так починається ланцюгова реакція по всій світовій мережі судноплавства».

Однак недоліком CEI, як і моделі IMO, CII, є те, що він вимірює викиди на судно, а не кількісно викидає сектор загалом. Loadstar раніше обговорював, як, хоча повільне випаровування та збільшення розміру посудини може дати сприятливі результати при порівнянні подібних із старими, меншими та швидшими суднами, це в кінцевому підсумку збільшує необхідну потужність – тобто більше двигунів працює та викидає протягом враховуючи попит на вантаж.

Цьому можна запобігти масовим спалахом старих кораблів, який ще не матеріалізувався – хоча деякі ознаки його початку здається, з’являються.

«Якби ми хотіли досягти найбільшого [CO2] «Ефективний спосіб транспортування, ми б затримали кораблі, поки вони не заповняться, а потім почали б гасити», – головний аналітик Xeneta Пітер Сенд. розповів Loadstar. «Але насправді це не те, як працюють ланцюжки поставок, тому я думаю, що цей ідеал можна скасувати».