© Чутіма Сонма

Власники непрацюючих контейнеровозів (NOO) спостерігають значне скорочення щоденних ставок оренди та тривалості чартеру для нових планувань через занепокоєння невиконанням існуючих угод.

«Минулий рік ознаменувався піком розвитку контейнерного ринку та винятково сильними ринковими умовами, які ми спостерігали за останні два роки», — сказав генеральний директор Danaos Джон Кустас.

Доктор Кустас прокоментував це під час вчорашньої презентації результатів грецького судновласника за 4 квартал і весь рік, згідно з якими NOO подвоїв свій чистий прибуток у 2022 році порівняно з попереднім роком до 711 мільйонів доларів США, з 44% збільшення доходу від оренди чартерів у 993 мільйони доларів США. .

«Зниження тарифів на коробки до рівня до пандемії на всіх маршрутах передвіщає важкі часи», — попередив він.

Він сказав, що Danaos «уважно стежить за подіями в лайнерному просторі» і вважає, що розпад альянсу 2M «безумовно буде позитивним» для NOO, «оскільки в мережах буде менше ефективності».

Danaos є третім за величиною NOO, що торгується публічно, за потужністю, з флотом із 68 суден на 421 000 teu. Він також має замовлення на нове будівництво шести кораблів місткістю 7000-8000 ТЕУ, «готових до використання екологічно чистого метанолу», які, як очікується, будуть поставлені між 1 і 3 кварталами наступного року.

Danaos має відставання в доходах у розмірі 2,1 мільярда доларів США, забезпечене чартерами в середньому на 3,4 роки з більшістю з 10 найкращих океанських перевізників. І наразі охоплює 93% свого флоту за чартером цього року, 63% у 2024 році та 30% у 2025 році.

Незважаючи на пом’якшення чартерного ринку, доктор Кустас сказав, що океанські перевізники «тільки починають вивчати» правила IMO CII (індикатор інтенсивності викидів вуглецю), які вимагають від старих суден зменшити швидкість обслуговування, щоб відповідати вимогам, і, таким чином, у деяких випадках збільшити кількість суден, задіяних на службових петлях.

Між тим, грецька NOO Euroseas, зареєстрована на Nasdaq, також вчора опублікувала свої результати за 2022 рік: її флот із 17 суден, від 1439 teu до 6350 teu, отримав дохід у розмірі 183 мільйонів доларів США, що на 95% більше, ніж у попередньому році, з чистим прибутком у розмірі 95 мільйонів доларів США. .

Голова правління та генеральний директор Арістідес Піттас сказав, що ринок чартерних перевезень «впав більш ніж на 80%» у четвертому кварталі минулого року, і додав, що на початку цього року «ринкові ставки трохи впали», але після стабілізації.

Він повідомив, що фрахтувальники його 1997 року побудови 1439 teu Егейський експрес, компанія Continental Shipping Line, що базується в Сінгапурі, прострочила свої чартерні платежі, і Euroseas подала позов про відшкодування збитків за два роки, що залишилися до терміну чартеру. Тим часом він розпочав переговори щодо пошуку заміни чартеру для судна.

«Усі інші наші судна мають набагато більші та сильніші назви, тому я не очікую жодних проблем з ними», — сказав пан Піттас.

У Euroseas є дев’ять нових фідерних суден на замовлення, з яких вона вже погодила чартери на два судна місткістю 2800 тей, які мають бути поставлені в цьому кварталі, за ціною 48 000 доларів США на день протягом трьох років.

Очікується, що решту семи новобудов не буде поставлено раніше грудня, і містер Піттас сказав, що хоча Euroseas «не поспішає ремонтувати їх на даний момент часу», він додав: «Ми дуже впевнені, що зможемо легко використовувати їх. на пристойних рівнях – звичайно, не таких високих, як ми фіксували першу пару суден, але все одно на дуже прибуткових рівнях».

Щоб дізнатися останні відомості про тарифи на вантажні перевезення, перегляньте цей ролик із The Loadstar Podcast Пітера Сенда, головного аналітика Xeneta