Фото: MSC

MSC планує ще більше розширити свою присутність на італійському ринку залізничних вантажних перевезень після того, як вчора домовилася про створення спільного підприємства з італійським державним залізничним оператором Ferrovie dello Stato Italiane (FS) для «розширення логістичної мережі вантажних перевезень між італійськими та європейськими портами». .

Через свою дочірню компанію з наземного транспорту та логістики Medlog найбільша у світі судноплавна компанія підписала меморандум про взаєморозуміння з підрозділом логістики FS Mercitalia Logistics про створення компанії, в якій партнери матимуть 49% і 51% акцій відповідно, щоб зосередитися на розвитку збільшити пропускну спроможність терміналу в італійських портах і перемістити більше контейнерних вантажів з автотранспорту на залізницю.

Джузеппе Пруденте, директор з логістики MSC Group і президент Medlog, сказав: «Ця важлива угода є результатом проекту, який розпочався з прагнення створити одного з найважливіших операторів у Європі, пропонуючи клієнтам оптимізовані та ще більш стійкі логістичні рішення. .”

Він додав, що «зменшення використання автомобільного транспорту на далекі відстані сприяє не тільки зниженню викидів, але й підвищенню безпеки та якості життя наших співробітників».

Генеральний директор Mercitalia Logistics Сабріна Де Філіппіс пояснила, що Меморандум про взаєморозуміння свідчить про «зобов’язання FS стати європейським логістичним гравцем». Вона сказала: «Ця угода є частиною ініціатив, передбачених у нашому бізнес-плані, що передбачає зміцнення існуючих терміналів і створення нових технологічно передових мультимодальних хабів із низьким впливом на навколишнє середовище.

«Це дозволить нам збільшити обсяг вантажів, що перевозяться поїздами, завдяки все більш ефективному зв’язку наших портів і терміналів з національною мережею та європейськими залізничними коридорами, зміцнюючи інтеграцію морських, залізничних і автомобільних транспортних систем».

Спільне підприємство стане ще одним фрагментом головоломки в новій картині MSC на стадії зародження створення пан’європейської наземної транспортної мережі, ініціатором якої є Medlog. Все більше стає зрозумілим, що однією з ключових мотивацій для майбутнього поглинання гамбурзького оператора HHLA є його інтермодальна мережа в Центральній і Східній Європі Metrans, одна з найбільших у Європі.

Цікаво, що останньою угодою HHLA перед пропозицією про придбання MSC було придбання у вересні 2020 року транзитного терміналу Piattaforma Logistica Trieste у Трієсті з конкретним наміром з’єднати Адріатичний порт із його європейською мережею.

Тим часом найбільший термінальний оператор Італії, Contship Italia, частина німецької Eurogate Group, витратив більшу частину останніх двох десятиліть на розвиток інтермодальних сполучень із центральною та північною Європою як спосіб розширення внутрішніх районів італійських портів.