© Маріуш Бугно

MSC зосереджується на розширенні своїх автономних послуг за межами альянсу 2M, оскільки закінчується дворічний період повідомлення про угоду про спільне використання суден.

Перевізник вийшов на зростаючий експортний ринок Індії до США, розширивши свою петлю Sentosa, пропонуючи пряме сполучення від індійських портів Мундра та Нхава-Шева до шлюзів на західному узбережжі США Лонг-Біч та Окленд.

MSC заявив, що розширена послуга, яка розгорне 12 суден місткістю 11 500-16 650 тей, замість нинішніх семи, «забезпечить кращий доступ до ринку Північної Індії».

Перше плавання на переглянутому оберті було здійснено цього тижня з Нхава-Шева на 11 660 teu MSC Сола.

MSC також оголосила, що перезапускає свою службу Dragon, від Азії до Середземномор’я, якою вона керувала з Maersk (бренд AE20) під 2M VSA до її призупинення на початку пандемії в березні 2020 року.

У ньому сказано, що служба Dragon з’єднає Азію з Ізраїлем, Італією та півднем Франції та «запропонує найшвидший час транзиту до Середземного моря».

За даними Alphaliner, попередня служба Dragon/AE20 завершилася за 12 тижнів, розгорнувши 14 000 TEU кораблів. Перевізник ще не призначив судна, які будуть керувати переглянутою петлею, яка має розпочатися з Шанхаю 15 березня та включатиме прямі заходи в Ашдод і Неаполь.

Консультант сказав, що перезапуск служби Dragon за межами 2M «не стане сюрпризом», оскільки MSC «поступово створив портфель послуг зі сходу на захід» незалежно від свого партнера по альянсу.

Однак Alphaliner додав, що перезапуск Dragon loop «викликав деякі побоювання щодо надлишку потужностей і неминучої цінової війни».

Генеральний директор Vespucci Maritime Ларс Йенсен сказав, що це, здається, «перше розходження» між перевізниками 2M після оголошення минулого місяця про розставання в січні 2025 року.

«Я очікую продовження розбіжностей і, можливо, більш раннього офіційного розриву», — сказав пан Дженсен, «але наразі це 2025 рік».

Проте Maersk повторив, що протягом 2-місячного періоду сповіщення буде «звичайним бізнесом». Дійсно, в останньому звіті про європейський ринок, опублікованому сьогодні, йдеться, що оголошення про припинення роботи 2M «не має негайного впливу на послуги, що надаються клієнтам, які використовують угоди 2M».

Перевізник додав: «Ми залишаємося повністю відданими наданню послуг 2M клієнтам Maersk і MSC».

Незважаючи на розширення своєї автономної мережі, MSC також переробляє свої фідерні з’єднання по всьому світу та, у деяких випадках, замінює комерційних операторів власними обслуговуючими суднами.

З кінця цього місяця MSC запустить щотижневе сполучення між Дубліном, Корком, Гавром і Антверпеном. Оновлення послуги є розширенням північного континенту перевізника до Ірландської петлі, яка тепер також обслуговує Корк.

Досі MSC обслуговувала Корк через космічний договір з Irish Continental Group shortsea та фідерною дочірньою компанією Eucon.