Джерело зображення: Silvergate

MicroStrategy заперечує будь-який значний вплив на Silvergate, оскільки криптокомпанії, які працювали з криптобанком, поспішають вийти на тлі стурбованості щодо його фінансового стану.

У твіттері в четвер компанія бізнес-аналітики MicroStrategy повідомила, що їхні активи в біткойнах, які складаються з понад 130 000 біткойнів (вартістю 2,9 мільярда доларів), не зберігаються в Silvergate. У компанії також заявили, що у них немає інших фінансових відносин із криптобанком, що опинився в криптобанку.

Фірма, заснована Майклом Сейлором, повідомила, що має позику від Silvergate, додавши, що їй не потрібно буде повертати позику до 1 кварталу 2025 року, а банкрутство чи неплатоспроможність не «прискорять» погашення позики.

Ця новина з’явилася після того, як на початку цього тижня Silvergate оголосив, що не зможе вчасно подати свій річний фінансовий звіт до SEC і що він оцінює свою здатність залишатися в бізнесі. Акції банку впали більш ніж на 55% у четвер після оголошення.

Silvergate — це традиційний кредитор із федеральним страхуванням, який позиціонував себе як ворота в крипто-сектор. Він пропонує 24/7 платіжну платформу під назвою Silvergate Exchange Network, яка має повідомляється оброблено понад 1 трильйон доларів у транзакціях з 2017 року.

Silvergate був серед кредиторів, які найбільше постраждали від падіння FTX у листопаді минулого року. Як повідомляє Silvergate постраждав від банку після краху FTX, і йому довелося продати боргові цінні папери на суму 5,2 мільярда доларів, які вона тримала на своєму балансі, зі значними збитками, щоб покрити близько 8,1 мільярда доларів, виведені користувачами.

У результаті він зазнав збитків у розмірі 718 мільйонів доларів, що, як повідомляється, перевищує загальний прибуток банку з 2013 року. Крім того, на кінець 2022 року у Silvergate було лише 3,8 мільярда доларів депозитів у порівнянні з 11,9 мільярда доларів у 2021 році.

Окрім Microstrategy, Паоло Ардоіно, головний технічний директор Tether, також зазначив у нещодавньому твіті, що Tether не піддається дії Silvergate. Кілька інших криптокомпаній, включаючи Coinbase, Paxos, Galaxy Digital і Kraken, припинили свої відносини з банком після подання ним новин у середу.

Чи можуть проблеми в Silvergate перекинутися на TradFi?

Варто зазначити, що проблеми в Silvergate можуть перекинутися на основну банківську систему. Це тому, що банк має отримано щонайменше 3,6 мільярда доларів у вигляді позик від Федеральних банків кредитування житла, системи, спочатку розробленої для підтримки фінансування житла та інвестицій громади.

Деякі учасники ринку попереджають, що надання кредитів банкам, схильним до криптовалюти, може призвести до поширення криптоінфекції також на традиційні фінансові компанії. «Ось чому я попереджала про небезпеку переплетення криптовалюти з банківською системою», — сказала минулого місяця сенатор Елізабет Воррен.

На початку лютого так і було виявлено що Міністерство юстиції США вивчає відносини Silvergate з уже неіснуючою криптовалютною біржею FTX та її торговим підрозділом Alameda Research, що включає перевірку розміщення в банку облікових записів, пов’язаних із бізнесом Сема Бенкмана-Фріда.

З початку року (з початку року) акції Silvergate впали більш ніж на 67%.