Джерело: AdobeStock / sdecoret

Старші представники в Метаматеринська компанія Facebook та Instagram оголосили, що компанія припинить купівлю та продаж незамінних токенів (NFT) на обох платформах менш ніж через рік після появи цієї функції.

Стефан Касріель, керівник відділу торгівлі та фінансових технологій Meta, сказав у твіті:

Представник компанії заявив, що Meta «з нетерпінням чекає на підтримку багатьох творців NFT, які продовжують використовувати Instagram і Facebook для розширення своєї роботи».

У той же час Касріель заявив, що гігант соціальних медіа продовжить інвестувати в розгортання «фінтех-інструментів, які знадобляться людям і компаніям у майбутньому. Ми оптимізуємо платежі за допомогою Meta Pay, спрощуємо оформлення замовлення та виплати, а також інвестування в обмін повідомленнями через Meta”.

«Дозвольте мені сказати чітко: створення можливостей для творців і компаній для зв’язку зі своїми шанувальниками та монетизації залишається пріоритетом, і ми збираємося зосередитися на сферах, де ми можемо вплинути в масштабі, таких як обмін повідомленнями та можливості монетизації для Reels, ” він сказав.

Останнє оголошення викликало хвилю реакції з боку спостерігачів галузі та різних зацікавлених сторін. Значна частка коментарів критикувала гіганта соціальних мереж.

Серед інших Дейв Кругман, фотограф із Брукліна та засновник креативної спільноти Allships.co твітнув що він вважає рішення Meta передчасним, але також потенційно шкідливим для майбутнього розвитку ринків цифрового мистецтва, орієнтованих на творців.

В іншому вираженні критики на адресу гіганта соціальних мереж Метью Феррік, креативний керівник Nifty Gateway, сказав що Instagram «щойно зрозумів (знову), що вигідніше/легше продовжувати експлуатувати художників для продажу рекламодавцям замість того, щоб допомагати художникам заробляти гроші на їхній платформі».

На завершення він сказав, що «публікації на IG все одно ніколи не призвели до збільшення продажів на ринках NFT».

Минулого липня, Мета переїхав дозволити групі творців із США відображати NFT у своїх профілях. Компанія започаткувала підтримку цифрових предметів колекціонування у Facebook, спочатку обмеживши її вибраними авторами та лише в США, розпочавши повільне розгортання.