Фото: © Philippilosian Dreamstime.com

Yang Ming передала в суборенду одне з квінтету суден місткістю 12 690 тей, які вона взяла на 10-річний чартер у 2020-21 роках, щоб конкурувати з океанським перевізником Maersk.

Згідно зі звітами брокерів, Maersk візьме на себе управління судном, яке належить Costamare, у першому чи другому кварталах наступного року на 12 місяців із щоденною ставкою 57 000 доларів США.

Пристосування є останнім прикладом діяльності на суборендному чартерному ринку для такого розміру судна, що користується високим попитом для більш активних контейнерних торгів північ-південь.

Дійсно, незважаючи на надлишок новозбудованих суден надвеликих розмірів, Alphaliner повідомляє про «постійну нестачу» великих суден, від 7500 до 13 000 теу, «що змушує фрахтувальників платити здорові гроші, щоб забезпечити потрібний їм тоннаж».

Консультант сказав, що судно Yang Ming «хорошого розміру» для торгівлі з півночі на південь, «де Maersk може прагнути модернізувати потужності», додавши: «Не всі торгівлі страждають від низьких ставок і недостатніх обсягів».

У ньому пояснюється: «У той час як коридор схід-захід страждає від перенасичення тоннажу, деякі маршрути з півночі на південь працюють краще, особливо в Західній Африці, Південній Америці та Індії».

Звідси випливає, що перевізники, які менше піддаються тиску торгових смуг схід-захід, отримають кращу віддачу від своїх інвестицій, тоді як, навпаки, постійні недоекономічні тарифи на фрахт на деяких із цих маршрутів завдадуть серйозної шкоди прибуткам перевізників. покладаються на ці угоди для отримання прибутку.

Тим часом на ринку чартерних контейнерних перевезень брокери повідомляють про сплеск запитів після китайського свята Золотого тижня.

«Кількість планів, про які повідомляється, а також кілька незавершених переговорів вказують на збільшення активності», — сказав лондонський судновий брокер Braemar.

Тим не менш, більшість фрахтувальників на ринку не будуть розважати на довгострокові контракти, оскільки більшість угод укладається на максимальний термін оренди на шість місяців, включаючи опціони.

І, висловлюючи застереження, Бремар сказав, що поточні короткі терміни означають, що судна «незабаром знову будуть відкриті, а оператори очікують перегляду переговорів».

Хоча щоденні ставки найму у великих секторах тримаються добре, у менших розмірах ставки слабшають. Зокрема, Alphaliner повідомив, що відкритий тоннаж нарощувався в розмірах від 2000 до 2699 teu, зазначивши, що ще 10 таких суден будуть шукати нових чартерів до кінця листопада.

«Більшість цього тоннажу відкрито/буде відкрито в Азії, тоді як два судна шукатимуть нову роботу в Атлантиці», – йдеться в повідомленні.

У найменших розмірах, менше 1000 teu, консультант повідомив про майбутню перспективу «суттєвого надлишку потужностей», і, згідно з його даними, приблизно 21 судно буде відкрито на початку наступного місяця.

Оскільки прибутки падають трохи вище, ніж експлуатаційні витрати, навіть якщо ці судна задіяні, і з огляду на посилення екологічних норм, власники контейнеровозів можуть незабаром вирішити, що настав правильний час зняти свій старий тоннаж, що поштовхне досі безпросвітний сектор знесення.