Lufthansa Cargo святкує третій рік поспіль рекордні результати, але попереджає про «тіні на горизонті».

Дохід у 2022 році зріс на 22% до 4,6 мільярда євро (4,88 мільярда доларів), тоді як скоригована прибутковість склала 1,6 мільярда євро з 1,5 мільярда євро. Обсяг продажів, виміряний у тонно-кілометрах вантажу, залишився на рівні 7,2 млрд, у той час як потужність зросла на 17%, а використання впало на 9,9 процентного пункту.

lufthansa cargolufthansa cargo

«Це вже третій раз поспіль, коли я стою тут і оголошую рекордні результати», — сказала генеральний директор Доротея фон Боксберг у розмові зі ЗМІ. «Це, очевидно, дуже приємно. І ми хочемо побачити, наскільки великий внесок ми можемо зробити для групи цього року».

Відповідно до звичайного стилю Lufthansa, врожайність була хорошою, сказала вона, додавши: «Врожайність виросла в дивовижний спосіб і перевищила ринкові показники».

Однак вона попередила, що перспективи менш райдужні.

Вона вказала на прогноз Сібері щодо зростання вантажних повітряних перевезень на 2023 рік на -0,4%, хоча PMI щойно досяг 10-річного максимуму в 52,6. Але глобальний попит на повітряну торгівлю знизився на 16% у грудні порівняно з минулим роком, а нові експортні замовлення залишаються на тому ж рівні з жовтня.

«Попит скоротився, а пропускна здатність зросла», — сказала пані фон Боксберг, додавши, що ринок, на якому вантажовідправників спокушали авіаперевезення через низьку надійність морських перевезень, «повернувся туди, де був».

Однак вона зазначила, що, незважаючи на те, що потужність вантажопідйомності зросла, потужність вантажних перевезень на ринку фактично впала після виходу AirBridgeCargo. І вона пояснила: «Польоти навколо російського повітряного простору також коштували нам значної місткості з точки зору вантажних суден, що еквівалентно приблизно 1,6 вантажних суден.

«Об’єм живота збільшився більш ніж на 50%, але це все одно менше, ніж у 2019 році».

Але вона була оптимістичною, оскільки цього року на ринок не надходить багато потужностей.

«Ми так часто стикаємося з надлишковими потужностями, що це створює нестабільність. Але я не бачу великої кількості додаткової потужності, що надходить на сторону вантажного судна. Програма A350 не розпочнеться раніше 2027 року, тому зараз лише 777. І на ринку є багато старих далекомагістральних вантажних суден. З 600 вантажних суден на ринку 200 – це моделі 777, а інші дорожчі. Якщо дохідність знизиться, ці літаки підуть з ринку, що матиме стабілізуючий ефект [on rates]”.

Сама Lufthansa замовила десять літаків 777F, які, як пояснила пані фон Боксберг, був вибором Boeing.

«777 просто має більше сенсу для нас. Коли у вас невеликий флот, непривабливо експлуатувати кілька типів літаків».

Вона додала, що перевізник навряд чи додаватиме більше замовлень. «Наші поточні замовлення змусять нас рости відповідно до ринку», — сказала вона.