Джерело: Ttstudio/Adobe

До них приєднуються великі гравці бізнесу Гонконг-материковий Китай «транскордонний» цифровий юань пілотний – включаючи гіганта електронної комерції JD.com і Банк Китаю.

Банк Китаю є одним із Материковий Китайнайбільші державні комерційні банки, тоді як JD.com, можливо, є національною відповіддю на Amazon.

У пілоті будуть задіяні дочірні компанії JD JD Technology і JD Global Sales. Перший займається ІТ-проектами, а другий обробляє транзакції та продажі за межами материка.

пер CICC онлайнцей крок зробить JD першою великою материковою компанією, яка підтримує транскордонну торгівлю цифровими юанями.

ЗМІ повідомили, що «сотні» продавців у Гонконзі почали приймати платежі в цифрових юанях у рамках пілотного проекту. Споживачі в Гонконзі також почали використовувати «тверді» цифрові гаманці в юанях, які тепер доступні в спеціальних автоматах для видачі.

Банк Китаю та JD.com намагалися зацікавити проектом, розповсюджуючи тисячі «цифрових червоних конвертів» — у рамках рекламної акції типу розіграшу/роздачі. Ця тактика також широко використовувалася на материку.

Споживачам пропонується зареєструвати свою зацікавленість за допомогою своїх смартфонів. Ті, хто отримує «червоний конверт», можуть отримати доступ до безкоштовних цифрових юанів – за умови, що вони відкривають цифровий гаманець Банку Китаю в цифрових юанях і використовують кошти для оплати товарів і послуг на платформі JD.

Банк Китаю також має філії в Гонконгу, а також дочірню компанію, орієнтовану на Гонконг.

Ілюстрація із зображенням покупців і туристів у Китаї, а також художнє відтворення цифрового токена юаня.
Англомовні цифрові рекламні матеріали щодо юанів, спрямовані на жителів Гонконгу, випущені Банком Китаю. (Джерело: Банк Китаю).

Транскордонні платежі – нова мета китайського цифрового юаня

Хоча Центральний народний банк Китаю (PBoC) раніше применшував транскордонний потенціал цифрового юаня, наприкінці минулого року він обережно почав перемальовуючи свою п’єсу – починаючи з гонконгського пілота. Подібний пілот також триває в Макао, іншій території, яка має власну валюту.

Те саме ЗМІ зазначило, що китайські «інсайдери галузі» передбачають, що цього року відбудеться «значне зростання» ринку транскордонних платежів у країні. Вони вважають, що транскордонне «споживання» може зрости до 244 мільйонів доларів.

ЗМІ, можливо, відображаючи нещодавню політику PBoC, написали, що «з перевагами розумної оплати цифровий юань має багато можливостей для розвитку в транскордонному секторі споживання».