Джерело зображення: News24

Глобальний банківський гігант HSBC придбав британську дочірню компанію кредитора Silicon Valley Bank, який нині збанкрутував, за 1 фунт стерлінгів (1,21 долара) після нічних переговорів між урядом, регуляторами та іншими потенційними покупцями.

Угода виключає активи та пасиви материнської компанії SVB UK.

Станом на 10 березня британське відділення SVB мало кредити на суму близько £5,5 млрд ($6,7 млрд) і депозити на суму близько £6,7 млрд ($8,1 млрд), повідомляє HSBC в офіційному звіті. оголошення.

Крім того, у 2022 році банк отримав 88 мільйонів фунтів стерлінгів прибутку до оподаткування. HSBC заявив, що очікує, що матеріальний капітал SVB UK становитиме близько 1,4 мільярда фунтів стерлінгів, але додав, що «остаточний розрахунок прибутку від придбання буде надано в з часом.”

Придбання «посилює нашу комерційну банківську франшизу та покращує нашу здатність обслуговувати інноваційні та швидкозростаючі фірми, в тому числі в секторах технологій і наук про життя, у Великобританії та за кордоном», — сказав генеральний директор HSBC Group Ноель Квінн. Він додав:

«Клієнти SVB UK можуть продовжувати банківські операції, як зазвичай, упевнені, що їхні депозити забезпечені міцністю, безпекою та безпекою HSBC. Ми щиро вітаємо колег SVB UK у HSBC, ми раді розпочати з ними співпрацю».

Продаж відбувся за підтримки Банку Англії за погодженням з Міністерством фінансів Великобританії. HSBC додав, що придбання фінансуватиметься за рахунок наявних ресурсів і буде завершено негайно.

Оголошення надійшло посередині звіти що британські міністри та Банк Англії всю ніч вели переговори з регуляторами та деякими потенційними покупцями, намагаючись завершити приватний продаж британського підрозділу Silicon Valley Bank до відкриття ринків у понеділок.

Повідомляється, що британський міністр фінансів Джеремі Хант виступав за приватний продаж, оскільки це не вимагатиме від уряду значного втручання для захисту вкладників.

У неділю Хант заявив, що існує «серйозний ризик» для технологічних і наукових компаній, які користуються послугами британського банку SVB, а старші засновники попереджають про «бійню», якщо вони не зможуть виплатити зарплату та рахунки протягом наступного тижня.

США втручаються в банківську кризу

Тим часом у США регулятори схвалили плани підтримки вкладників і фінансових установ, пов’язаних із материнською компанією SVB та іншим криптодружнім банком, Signature Bank, який було закрито в неділю через подібні побоювання щодо системного зараження.

Вкладники збанкрутілих банків SVB і Signature Bank отримають повний доступ до своїх депозитів у рамках кількох кроків, які офіційні особи схвалили на вихідних. Signature був популярним джерелом фінансування для криптовалютних компаній.

Варто зазначити, що деякі великі криптокомпанії також серйозно постраждали від краху Silicon Valley Bank і Signature Bank. По-перше, USDC емітент Circle має 3,3 мільярда доларів своїх резервів USDC у кредитора, що збанкрутував.

Ця новина спочатку призвела до хвилі зняття та викупу, що призвело до USDC дистанціюючись від цільової прив’язки в 1 долар. Однак стейблкоїн здебільшого відкоригував свої втрати за минулу добу, піднявшись приблизно до 0,99 долара на момент написання статті.