ПРЕС-РЕЛІЗ

Тирана / Лаутерах, 13 лютого 2023 р. 6 лютого компанія Gebrüder Weiss відкрила нове відділення в албанській столиці Тирані, скоротивши таким чином географічний розрив між Чорногорією та Північною Македонією та дозволивши міжнародній транспортно-логістичній компанії розширити свої транспортні сполучення в Південно-Східній Європі. Фірми Gebrüder Weiss на Західних Балканах включають Албанію, Боснію та Герцеговину, Чорногорію, Північну Македонію та Сербію.

«За останнє десятиліття спостерігалося різке зростання обсягів перевезень до Албанії та з неї, причому більшість імпортних товарів надходила з Європейського Союзу. Ми прагнемо розташуватися в Тирані, найважливішому транспортному вузлі країни, запропонувати клієнтам з промисловості та торгівлі в ЄС пряме сполучення з Албанією та з неї», – говорить Томас Мозер, директор і регіональний менеджер Чорного моря/СНД Gebrüder Weiss. .

Умови є перспективними: постачальник логістичних послуг має добре розвинену мережу наземного транспорту в сусідніх країнах, а також у Центральній та Східній Європі. «Першим кроком буде розширення існуючої лінії збірних вантажів між Північною Македонією (Скоп’є) та Албанією в обох напрямках. Також є плани встановити нові зв’язки з головним торговим партнером Албанії, Італією», – каже Доріна Ісламі, регіональний менеджер Gebrüder Weiss з Албанії.

Економічні перспективи Албанії знову покращилися після пандемії коронавірусу з очікуваним зростанням приблизно на три відсотки у 2023 році. Такий імпорт, як продукти харчування, машини, хімікати та текстиль, становить більшу частину торговельного балансу країни. Експорт до Європейського Союзу, з угодою про вільну торгівлю, що діє з 2009 року, включає одяг та продукти харчування, залізо та сталь, а також іншу сировину та будівельні матеріали.