Джерело: Unsplash

Федеральна торгова комісія (FTC) оголосила, що розслідує збанкрутілого криптокредитора Voyager Digital за «оманливий і нечесний маркетинг криптовалюти для громадськості».

Повідомлення про розслідування надійшло в подача з судом США з питань банкрутства Південного округу Нью-Йорка, де FTC офіційно заперечила проти плану реструктуризації, який спочатку був схвалений суддею у справі.

Запропонований план реструктуризації, проти якого FTC зараз заперечила, означатиме, що Voyager не несе відповідальності за «фактичне шахрайство, навмисну ​​неправомірну поведінку або грубу недбалість», — йдеться в документі агентства.

Крім того, FTC зазначила в заяві, що деякі сторони, які беруть участь у процедурі банкрутства, не повинні бути звільнені від позовів, і сказала, що це включає «борги за «неправдиве представництво» та «неправдиві прикиди».

Це «порушує Кодекс про банкрутство та відповідну судову практику», — написало агентство.

Не вперше регулятори заперечують

Оголошення FTC – не перший випадок, коли регулятори США створюють проблеми для Voyager після того, як він оголосив про банкрутство. У січні цього року Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) подала заяву заперечення щодо кроку Binance.US викупити активи у збанкрутілого криптокредитора.

Заперечення надійшло пізніше Binance.US оголосив поглинання проблемних активів у Voyager Digital в угоді, яка оцінила компанію-банкрота приблизно в 1 мільярд доларів. Згідно з угодою, Binance.US повинен був зробити депозит у розмірі 10 мільйонів доларів і відшкодувати Voyager певні витрати до 15 мільйонів доларів.

План Binance.US був аналогічним планує FTX US викупити активи, але цей план провалився, коли FTX збанкрутувала. Тоді Voyager знову відкрив процес торгів для компанії, який Binance.US зрештою виграв.

Компанія Voyager Digital оголосила про банкрутство відповідно до глави 11 Кодексу США про банкрутство в липні 2022 року, заявивши тоді, що він намагатиметься реалізувати план реорганізації та «максимізувати цінність для всіх зацікавлених сторін».