Компанія Cosco просунулася далі на арену логістики, відкривши минулого тижня парк морської та повітряної логістики в Гуанчжоу.

Об’єкт площею 61 640 квадратних метрів, розташований в економічній зоні аеропорту Гуанчжоу, містить склади, послуги електронної комерції та обладнання з контрольованою температурою для клієнтів у фармацевтичній промисловості, значення якої зросло після Covid.

Пандемія призвела до логістичних вузьких місць у великих портах, через які ставки контейнерних перевезень досягли історичного максимуму, а три найбільші лінійні оператори, MSC, Maersk і CMA CGM, адаптували свої стратегії логістики, придбавши компанії 3PL і розвиваючи можливості авіаперевезень.

Тепер, з новим об’єктом аеропорту, китайський конгломерат, схоже, розвиває свої авіаційні вантажні послуги через Cosco Shipping Air, яка була заснована в 1995 році, наслідуючи своїх більших аналогів у русі до вертикальної інтеграції.

Помічник генерального директора Cosco Shipping Хань Цзюнь сказав: «Відкриття цього центру є частиною стратегії Greater Bay Area, зосередженої на Гуандуні, Гонконзі та Макао, і з’являться можливості, пов’язані зі зростанням повітряної логістики в цій області».

Guangzhou Baiyunshan Pharmaceutical є першим підприємством, яке орендує площі в закладі.

Материнська компанія Cosco Shipping Cosco Ship Holding заявила під час сесії запитань і відповідей з інвесторами в понеділок, що розширення сфери логістики дозволить компанії покращити свої рішення для вантажовідправників, після того як деякі поставили під сумнів напрямок руху групи, зазначивши, що галузь контейнерних перевезень як дуже циклічний і невідомий як високотехнологічний.

Один інвестор сказав: «Компанія та її керівники не мають відповідного досвіду в галузі технологій. Гроші, зароблені компанією за останні два роки, повинні відповідати попереднім обіцянкам керівництва «розподілити якомога більше» і не повинні інвестуватися в технології».

Керівництво Cosco заявило, що група реагує на проблеми та проблеми вантажовідправників та інвестує в технології «для стабілізації глобальних ланцюжків поставок». Наприклад, як пояснили, нещодавно запущена оцифрована трейлерна платформа Taihong зробила контейнерні перевезення більш ефективними.

Що стосується дивідендів, керівництво повідомило, що буде розподілено проміжні дивіденди в розмірі 2,01 юаня (0,29 дол. США) на акцію, що загалом становитиме 32,35 млрд юанів (4,69 млрд дол. США), що становить половину чистого прибутку групи в першому півріччі 22 року.

Керівництво додало, що план на 2022-2024 роки передбачав від 30% до 50% чистого прибутку виплачувати у вигляді дивідендів.