Джерело: AdobeStock / gguy

Coinbase продовжила заплановане призупинення торгів Binance USD (BUSD), відключивши торгівлю стейблкоїном з понеділка.

«Ми вимкнули торгівлю Binance USD (BUSD)», — повідомила американська криптовалютна біржа в твіттері від 13 березня, додавши, що користувачі й надалі матимуть доступ до своїх коштів BUSD і зможуть вивести їх у будь-який час.

Обмін спочатку розкрив плани призупинити торгівлю BUSD наприкінці минулого місяця, посилаючись на «стандарти лістингу» як причину цього рішення. Призупинення стосується Coinbase.com, Coinbase Pro, Coinbase Exchange і Coinbase Prime.

Цей крок стався після того, як Департамент фінансових послуг Нью-Йорка (DFS) наказав Paxos, криптофірмі, яка випускає стейблкойн Binance Binance USD (BUSD), припинити карбування токенів BUSD. У споживчому сповіщенні ДФС повідомила, що видала Замовити «в результаті кількох невирішених проблем, пов’язаних із наглядом Paxos за його відносинами з Binance».

Згодом стало відомо, що Комісія з цінних паперів і цінних паперів (SEC) надіслала Paxos і Paxos повідомлення Wells планує подати до суду компанії над випуском BUSD. Агентство аргументувало це тим, що BUSD вважається незареєстрованим цінним папером.

Після регулятивних обмежень Paxos оголосив, що «припиняє свої відносини з Binance» і припинить випуск нових токенів BUSD з 21 лютого. Однак компанія продовжуватиме підтримувати та викуповувати токени принаймні до лютого 2024 року.

Протягом останніх кількох тижнів ринкова капіталізація BUSD має тенденцію до зниження, оскільки нові токени не випускаються. Згідно з даними CoinMarkeCap, ринкова капіталізація BUSD, яка на початку цього року становила близько 16,5 мільярдів доларів, впала приблизно до 8,4 мільярдів доларів.

Тим часом, з точки зору цінової стабільності, BUSD зміг зберегти свою прив’язку долара, незважаючи на останній тиск.

USDC втрачає прив’язку на тлі банківської кризи в США

На вихідних USDC, регульований стейблкойн, випущений Circle, відійшов від прив’язки до долара після того, як виявлено що понад 3 мільярди доларів із його резервів зберігаються на рахунку в занедбаному кредиторі Silicon Valley Bank.

У суботу стейблкоїн впав до історичного мінімуму близько $0,8774 на тлі зростання невизначеності. Однак після Circle воно почало відновлюватися закладений щоб покрити будь-який дефіцит резервів стейблкойна, якщо він не отримає всі 3,3 мільярда доларів, які зберігаються в SVB.

Крім того, регулятори США схвалили плани підтримки вкладників і фінансових установ, пов’язаних з материнською компанією SVB. У рамках кількох кроків, які офіційні особи схвалили на вихідних, вкладники як SVB, так і Signature Bank, який було закрито в неділю через схожі побоювання системного зараження, отримають повний доступ до своїх депозитів.

На даний момент USDC торгується на рівні 0,999 долара США, майже близько до запланованої прив’язки в 1 долар США. Примітно, що протягом останніх кількох днів стейблкоїн зазнав масових викупів, втративши понад 3 мільярди доларів ринкової капіталізації на тлі саги навколо банків США.