Генеральний директор Рональд Лем заявив цього тижня, що Cathay Pacific відновить експлуатацію всіх своїх літаків до кінця наступного року, зазначивши «світло в кінці тунелю».

За даними бази даних CH Aviation, у Cathay все ще є 67 неактивних літаків, з яких 11 знаходяться на техобслуговуванні. Інші, включаючи дев’ять A330-300 і 22 777, зберігаються в Гонконзі, Аліс-Спрінгс, Сьюдад-Реаль і Сямень.

Минулого місяця Cathay Cargo, як вона тепер називається, перевезла майже на 60% більше вантажів, ніж роком раніше, коли її пропускна здатність була значно скорочена через карантинні заходи. Cathay повідомила, що її дохід від вантажоперевезень у тонно-кілометрах (RFTK) зріс на 154%, хоча коефіцієнт завантаження знизився, оскільки пропускна здатність зросла на 206%.

«За перші два місяці 2023 року тоннаж зріс на 42,8% проти 201,3% збільшення пропускної здатності та 147,4% зростання RFTK, у порівнянні з тим же періодом 2022 року», – сказав перевізник.

Незважаючи на значні зміни в пропускній здатності Cathay цього року порівняно з 2022 роком, в дослідницькій записці UBS, опублікованій вчора щодо даних про тоннаж міжнародного аеропорту Гонконгу, не згадується про проблеми транспортного вузла. Натомість у ньому сказано: «Хоча зростання обсягів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року в лютому може здатися ознакою відновлення авіаперевезень, ми пояснюємо це в основному легкою конкурентоспроможністю, спричиненою раннім початком китайського Нового року в 2023 році».

Cathay, тим часом, сказав, що Гонконг повернувся до бізнесу. Містер Лам сказав Bloomberg TV: «Гонконг відкрився із запізненням, тож є досить багато наздоганяючого. Але я думаю, що ми робимо хороший прогрес, і ми дуже швидко рухаємось як місто та авіакомпанія. Я дуже впевнений, що за трохи більше часу ми повернемося до рівня інших міст і авіакомпаній».

Головний клієнт і комерційний директор Лавінія Лау додала сьогодні, що у сфері вантажних перевезень «спеціальний попит з боку Південно-Східної Азії, а також Південної Азії, Близького Сходу та Африки також допоміг заповнити прогалини, утворені попитом із Гонконгу та материкового Китаю. на дальніх маршрутах».

Вона додала: «Звертаючись до березня і далі, ми робимо значний прогрес у збільшенні нашої пропускної здатності та відновленні зв’язку в міжнародному авіаційному хабі Гонконгу. До кінця березня група Cathay обслуговуватиме приблизно 50% пасажиропотоку до пандемії, охоплюючи понад 70 напрямків.

«Ми продовжуємо додавати нові рейси до нашого розкладу, зокрема в деякі з наших найпопулярніших напрямків», — сказала вона, відзначивши, зокрема, Лондон, Японію та Шанхай.

«Що стосується вантажів, попит на нашому внутрішньому ринку Гонконгу, а також на материковому Китаї зростає, причому трафік, пов’язаний з електронною комерцією, зростає відносно швидше. Ми поступово розширюємо покриття нашої мережі, оскільки відновлюється все більше пасажирських рейсів».

Тим часом WorldACD повідомляє, що сьогодні глобальний тоннаж «стабілізувався після відновлення після місячного Нового року в останні тижні та постійного зниження протягом більшої частини минулого року, тоді як середні показники продовжують свої тенденції поступового пом’якшення».