© Олег Качура |

Незважаючи на уповільнення ринкової кон’юнктури, контейнерні лінії, які переважно діють на торговій смузі Індія-США, відновили загальне підвищення ставок (GRI).

Перші сигнали надійшли від CMA CGM та MSC, обидва повідомили клієнтам GRI у розмірі 500 доларів США за teu з кінця березня.

CMA CGM (Індія) повідомила, що індійські контейнерні вантажі до USEC, узбережжя Мексиканської затоки та Канади призведуть до підвищення ставок з 24 березня.

MSC (Індія) у комерційному повідомленні зазначила, що GRI, який планується застосовувати з 23 березня, необхідний «для підтримки високого рівня надійності та ефективності послуг для задоволення потреб клієнтів».

MSC, CMA CGM і Hapag-Lloyd є лідерами на ринку індійсько-американської контейнерної торгівлі, забезпечуючи кілька щотижневих рейсів з Нхава-Шева (JNPT) і Мундри.

Протягом останніх місяців середні показники індійського експорту до США значно знизилися, поступово повертаючись до рівнів до пандемії з історичних максимумів наприкінці 2021/початку 2022 років.

Незважаючи на те, що останній «запит GRI» скромний порівняно з традиційною тенденцією, галузеві джерела залишаються скептичними щодо шансів на успіх, оскільки падіння попиту вже призвело до того, що перевізники зіткнулися зі значними проблемами надлишку пропускної здатності.

Крім того, нещодавнє додавання нових рядків – з’єднання Вест-Індія-USEC від Cosco/OOCL та маршрутизація Вест-Індія-USWC від MSC – лише посилило зниження ставок за останні кілька тижнів. Як наслідок, вартість доставки теу з Нхава-Шева/Мундра до Нью-Йорка досягла нового мінімуму в 1750 доларів США, що на 30% нижче від 2550 доларів США, про які повідомлялося наприкінці січня, згідно з джерелами експедитора.

«Протягом останніх двох років перевізники намагалися збільшити простір і обладнання, щоб задовольнити відродження індійської експортної торгівлі, і, оскільки попит уповільнився, ставки різко пом’якшилися», — сказав представник авіаційної галузі в Мумбаї. Loadstar.

«Контейнерні лінії продовжують заохочувати індійську торгівлю, щоб дозволити експортерам скористатися потенційними можливостями зростання, оскільки західні імпортери все більше відходять від своїх тривалих закупівель, орієнтованих на Китай, до моделі закупівель «Китай+1», — сказало джерело.

«Все це призведе до здорової ситуації зі ставками».

Про це розповів Бхарат Тханві, співзасновник компанії Freightwalla, що базується в Мумбаї Loadstar що, незважаючи на те, що неможливо заперечувати, що розширення потужностей посилило цінову конкуренцію, зростання попиту на індійську продукцію дало можливість для перевізників націлитися на збільшення обсягів, оскільки економіка США набирає силу.

«Основним експортом з Індії до США є готовий одяг, текстиль, вироби ручної роботи, автомобілі, продукти харчування, машини, фармацевтичні препарати та біохімікати», — зазначив пан Тханві.

«Ми спостерігаємо зміни ринку [towards India] і вірю, що ця тенденція зростатиме в найближчі роки».

Індійські експортні промислові групи роблять ставку на поважне зростання торгівлі в поточному фінансовому році, який закінчується 31 березня. А Сактхівел, президент Федерації індійських експортних організацій, сказав: «Ми на шляху до досягнення рекордного обсягу експорту попереднього року, легко досягнувши майже 440-445 мільярдів доларів США, із темпами зростання від 4% до 5% у цьому фінансовому році. »

Минулого фінансового року індійський експорт зріс на 43% до 418 мільярдів доларів за вартістю, що стало ключовим фактором, який спонукав судноплавні лінії нарощувати потужності, головним чином у формі додаткових з’єднань з існуючими мережами.

Ви можете зв’язатися з автором за адресою [email protected]