Будівля BIS в Базелі, Швейцарія. Джерело: Adobe/doganmesut

Банк міжнародних розрахунків (BIS) завершив пілотне дослідження використання цифрових валют центрального банку (CBDCs) для транскордонних платежів у співпраці з центральними банками Норвегії, Швеції та Ізраїлю.

Пілотне дослідження під назвою «Проект Icebreaker» мало на меті перевірити «технічну здійсненність» переказів через кордони, які включають різні CBDC, а також отримати розуміння «ключових технічних і політичних рішень і компромісів».

Результати дослідження були опубліковані цього тижня в звіт з BIS, який сказав, що дослідження було проведено після G20 оприлюднив заклик до дій щодо покращення транскордонних платежів.

Різні CBDC можуть взаємодіяти

Згідно зі звітом, дослідження показало, що центральні банки матимуть «майже повну автономію», коли справа доходить до дизайну власного CBDC, але при цьому зробить CBDC сумісним з іншими CBDC для транскордонних транзакцій.

У ньому також сказано, що проект продемонстрував, що транскордонні транзакції за участю кількох CBDC можуть бути завершені всього за кілька секунд. Це можна порівняти з тривалістю переказів у кілька днів із загальноприйнятою сьогодні системою SWIFT для міжнародних переказів.

Крім того, дослідження показало, як нова система CBDC може зменшити витрати та знизити ризики розрахунків і контрагентів для користувачів.

Одна з вимог, щоб мати можливість скористатися цими перевагами, полягає в тому, щоб система для роздрібних CBDC працювала 24 години на добу щодня.

Частина «глобальних зусиль щодо вдосконалення транскордонних платежів»

У коментарі до звіту Торбйорн Хегеланд, виконавчий директор із фінансової стабільності центрального банку Норвегії, сказав, що проект «вносить внесок у важливі глобальні зусилля з покращення транскордонних платежів» і що він додав «значну цінність» банку працювати над експериментальним CBDC для Норвегії.

Подібним чином Айно Бунге, заступник голови центрального банку Швеції, також високо оцінив проект, сказавши, що CBDC «можуть забезпечити миттєві міжвалютні транзакції таким чином, що принесе значну користь кінцевим користувачам».

BIS часто називають «центральним банком центральних банків», його штаб-квартира знаходиться в Базелі, Швейцарія. Організацію сьогодні очолює колишній керуючий Банком Мексики Агустін Карстенс, який відомий як різкий критик Bitcoin (BTC).

У минулому Карстенс називав біткойн «поєднанням бульбашки, схеми Понці та екологічної катастрофи». Так само зробив керівник відділу досліджень BIS Хюн Сон Шін порівнював криптовалюту з бейсбольними карткамисказавши, що «без користувачів це був би просто марний маркер».