Джерело: AdobeStock / Ірина Буданова

Binance підтвердила плани конвертувати Binance USD (BUSD) на суму 1 мільярд доларів із своєї Ініціативи відновлення промисловості на рідні криптоактиви, включаючи Bitcoin, Ethereum і BNB.

У понеділок у твіті генеральний директор Binance Чанпен Чжао заявив, що найбільша у світі криптовалютна біржа планує конвертувати решту 1 мільярда доларів із коштів Industry Recovery Initiative у BTC, BNB та ETH на тлі триваючої саги навколо банків та стейблкоїнів. Він сказав:

«Враховуючи зміни в стабільних монетах і банках, Binance конвертує решту коштів Industry Recovery Initiative в розмірі 1 мільярда доларів США з BUSD на нативну криптовалюту, включаючи BTC, BNB і ETH. Деякі рухи коштів відбуватимуться в ланцюжку. Прозорість».

Крипто-бос підтвердив, що транзакція була успішною в наступному твіті. Дані блокчейну шоу транзакція зайняла 5 секунд і коштувала лише 1,29 дол. «Уявіть собі, що в понеділок ви переміщуєте 980 мільйонів доларів через банк перед робочим часом», — додав CZ.

Цей крок нібито сприяв купівельному тиску, підштовхнувши топові криптовалюти догори. Згідно з даними CoinGecko, BTC, ETH і BNB зросли приблизно на 8% за останні 24 години.

Ще в листопаді Binance оголосив що він створює фонд відновлення промисловості, щоб допомогти відновити галузь. Тоді засновник Tron Джастін Сан сказав, що Tron, Huobi Global і Poloniex підтримали ініціативу.

Цей крок також стався після того, як компанія Paxos, власник і емітент BUSD, потрапила під позов від Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), причому минулого місяця агентство заявило, що фірма порушила закони про захист інвесторів. Paxos оголосив, що припиняє карбування BUSD і «розриває свої відносини з Binance».

Тривога через стан банків США шкодить стейблкойну USDC

Конвертація BUSD в основні криптовалюти на 1 мільярд доларів сталася на тлі банківської кризи, яка сколихнула банківський сектор Сполучених Штатів на вихідних.

У п’ятницю Silicon Valley Bank, один із найпопулярніших кредиторів для стартапів у сфері технологій та розвитку Кремнієвої долини, зазнав банкротства через постраждалий банк. Згодом Федеральна корпорація страхування вкладів (FDIC) взяла під свій контроль банк і створила Національний банк страхування вкладів Санта-Клари, який зараз зберігає застраховані депозити SVB.

Хоча компанії венчурного капіталу та технологічні стартапи найбільше постраждали від краху Silicon Valley Bank, деякі великі криптокомпанії також виявили ризики для банку. По-перше, USDC емітент Circle має 3,3 мільярда доларів своїх резервів USDC у кредитора, що збанкрутував.

Ця новина спочатку призвела до хвилі зняття та викупу, що призвело до USDC дистанціюючись від цільової прив’язки в 1 долар. Однак стейблкоїн здебільшого відкоригував свої втрати за минулу добу, піднявшись приблизно до 0,99 долара на момент написання статті.

Примітно, що Binance також призупинив автоматичне перетворення USDC у BUSD через поточні ринкові умови, «зокрема пов’язані з великими надходженнями та зростаючим тягарем підтримки конвертації», — повідомляє платформа. сказав у п’ятничному твіті.

Тим часом CZ знову висунув ідею стейблкойнів, забезпечених криптовалютою, стверджуючи, що «банки становлять ризик для стабільних монет, забезпечених фіатною валютою». Він сказав, що До Квон мав правильну ідею, але не втілив її в життя.