Іл-96 у лівреї ABC. Двигуни зараз на літаку, який незабаром готовий до польоту.

AirBridgeCargo (ABC) сподівається захопити частину зростаючих обсягів між Росією та Китаєм, Індією та Південно-Східною Азією за допомогою свого нового літака Іл-96-400Т, який розпочне роботу цього місяця.

Перший з двох Іл-96, які належать орендодавцю IFC, який почав експлуатацію в 2009 році, був помічений на заводському аеродромі після ремонтних робіт. Другий літак має надійти на озброєння на початку наступного року, але є сумніви щодо його ефективності.

Іл-96-400Т має корисне навантаження 88 000 кг, але один колишній співробітник засумнівався в якості літака.

«Тепер ABC купує це «лайно», — сказало джерело. «Ручна робота, без використання мізків ні людини, ні ШІ. У це не вірять навіть люди, які це зробили.

«Але, можливо, техніці можуть творити магію», — додав він.

Експерт з авіабудування сказав: «Ліж A340, як їх називають, було побудовано дуже мало. Це екс-Полет, який збанкрутував у 2016 році, тому вони довго сидять, не рухаються».

Однак для ABC є бізнес. За даними російської логістичної компанії Trasko, обсяги вантажоперевезень між Росією та Китаєм за минулий рік майже подвоїлися, у той час як трафік з Туреччини зріс на 123%, а Індії – на 250%. Обсяги Південно-Східної Азії також зростають.

Про це заявив заступник генерального директора «Траско» Олексій Каналін Trans.ru що коротші рейси кращі для літаків вітчизняного виробництва.

«При цьому в іноземних перевізників немає обмежень на купівлю іноземних літаків, тому вони можуть купувати більше літаків і легко збільшувати рейси до Росії. Наприклад, та ж Uzbekistan Airways вже отримала два новеньких A330.

«У польотах брали участь китайські компанії, а також туркменські та іранські авіакомпанії. Якщо три місяці тому чотири-п’ять авіакомпаній літали в Росію з Китаю, то сьогодні на російських маршрутах працює вже більше 10 авіакомпаній і лише три внутрішніх».

Air China Cargo щойно розпочала рейси між Шанхаєм і Москвою і зараз є однією з 10 китайських авіакомпаній, які пропонують цей маршрут.

Пан Каналін додав: «Загалом на ринку зараз достатньо авіакомпаній, які працюють у широкій географічній сітці, але, на жаль, більшість із них іноземні».

Він сказав, що зараз багато вантажів переміщується в черевах, і додав: «Але ринку не вистачає вантажопідйомності для перевезення великогабаритних продуктів і доставки небезпечних вантажів».

Він пояснив: «Багато авіакомпаній переобладнали свої літаки, після чого їх використовують лише для комерційного завантаження. Однак не всі типи літаків допускають завантаження; наприклад, розміри 2,4 метра у висоту. Це призводить до низки труднощів у плануванні авіаперевезень».

За словами пана Каналіна, ще одним складним питанням може бути оплата.

«Умови також змінилися. За багато років роботи з агентами ми побудували міцні ділові стосунки, мали певні кредитні ліміти та можливість відстрочки платежу. Зараз, в нових реаліях, багато агентів вимагають повну передоплату ще до вильоту.

«Більше того, після введення обмежень у сфері банківських операцій ми були змушені перейти на іншу валюту для розрахунків, а також зіткнулися зі зменшенням лімітів в середньому в три рази. Особливо відчутними ці зміни стали в тих країнах, з якими здійснюються нерегулярні рейси і де національна валюта непопулярна.

«Крім того, сьогодні ми не можемо бути на 100% впевнені в термінах надходження коштів на рахунок підрядника. Для деяких країн узгодження та підтвердження відправлення може зайняти до двох тижнів».