Фото 110546472 © Denys Yelmanov | Dreamstime.com

Після кількох тижнів блокування петлі AE1/Shogun Asia-North Europe Альянс 2M нарешті підтвердив, що послугу буде призупинено.

Це перша послуга альянсу на Tradelane, яка офіційно вибракована, і, ймовірно, її буде припинено найближчими тижнями, оскільки океанські перевізники намагатимуться пом’якшити вплив значного зниження попиту.

За даними Alphaliner, цикл AE1/Shogun щотижня скасовується з початку грудня партнерами 2M Maersk і MSC. Це розгорнув 12 суден від 13 000 до 20 500 теу, які повернулися за 11 тижнів, зайшли в Нінбо, Сямень, Яньтянь, Танджунг Пелепас, Роттердам, Бремерхафен, Роттердам, Тангер-Мед, Салала, Гонконг, а потім повернулися до Нінбо.

Альфалінер сказав Maersk і MSC оголосили про зміни в мережах Азії та Північної Європи трьох з інших п’яти петель, щоб компенсувати припинення обслуговування. А виклик у Сямень був доданий до ротації петлі AE10/Silk, і подвійний виклик у Роттердам покриватиметься викликом у західному напрямку на петлі AE6/Lion і викликом у східному напрямку на службі AE55/Griffin.

Рішення 2M призупинити службу AE1/Shogun замість того, щоб продовжувати анулювати кожну подорож, буде вітатися вантажовідправниками, яким стає все важче орієнтуватися в окремих попередженнях про припинення.

Багато хто скаржиться на стратегію гасіння судноплавних ліній в останню хвилину, що призводить до невизначеності в ланцюзі поставок для імпортерів і експортерів.

Дійсно, це була теза, яку визнав генеральний директор Hapag-Lloyd Рольф Хаббен Янсен минулого тижня під час віртуальної дискусії, де вантажовідправники обговорювали виклики, з якими стикається лінійна індустрія після пандемії.

Він стверджував, що якщо помітність попиту буде слабшою протягом тривалого періоду, як це відбувається зараз, «тоді краще реструктуризувати мережу обслуговування, ніж постійно порожніти».

«Ми активно обговорюємо з нашими партнерами [in THE Alliance]тому що я цілком розумію занепокоєння, яке ми часто отримуємо від клієнтів, і я також вважаю, що з великою кількістю послуг, які ми надаємо, іноді можна об’єднати дві послуги в одну, але все одно мати щотижневе плавання», – додав пан Хаббен Янсен. .

Тим часом, незважаючи на нинішню похмуру перспективу зростання торгівлі, океанські перевізники не втратили бажання інвестувати свої величезні грошові резерви в новобудови тоннажу.

Японський перевізник ONE заявив сьогодні, що розмістив замовлення на 10 контейнеровозів місткістю «понад 13 700 teu», які будуть доставлені в 2025 і 2026 роках. Перевізник сказав, що вони буде «готове» до живлення метанолом і аміаком і буде оснащено носовим вітровим склом, що економить бункер, що вже було модернізовано на двох із його суден місткістю 20 000 теу.

У травні минулого року ONE замовила 10 суден з аналогічною потужністю для доставки в 2025 році.