Джерело зображення: Pixabay

Індонезія прагне запустити свою довгоочікувану державну криптобіржу до середини 2023 року, повідомляє Агентство з регулювання торгівлі товарними ф’ючерсами країни (Bappebti), яке наразі контролює цифрові активи.

У нещодавньому інтерв’ю Дідід Нурдіатмоко, глава Bappebti, заявив, що нова біржа буде створена до середини 2023 року, Bloomberg повідомили. Він додав, що біржею керуватиме приватна компанія, а не уряд.

План до створити державну криптобіржу настає в той час, коли індустрія цифрових активів, що зароджується, як і раніше сповнена шахрайства та шахрайства. Як повідомлялося, криптоіндустрія втратила приблизно 4 мільярди доларів у 2022 році кількість цифрових активів для злому, шахрайства, шахрайства та шахрайства, лише з п’ятьма основними експлойтами на загальну суму 2 361 000 000 доларів США.

Крім того, минулого року ряд відомих криптокомпаній оголосили про банкрутство, завдавши мільярдних збитків роздрібним клієнтам. FTX і сінгапурська Zipmex є одними з найбільш помітних криптовалютних бірж, які зазнали невдачі минулого року.

План нової підтримуваної державою біржі нагадує фондові ринки, розділяючи торгівлю, кліринг і зберігання під офіційним наглядом. Криптоплатформи приватного сектора здійснюватимуть угоди на біржі після її створення.

«Важко те, що ми не можемо знайти еталон для такої криптовалютної біржі», — сказав Нурдіатмоко. «Це може бути перше». Інші державні органи займатимуться клірингом і зберіганням, щоб захистити активи клієнтів і уникнути будь-якого повторення ймовірного шахрайства, як-от FTX, додав він.

У вересні минулого року, ще до хаотичного краху FTX, уряд Індонезії введено зміни щодо посилення правил щодо криптовалютних бірж у країні, заявивши, що принаймні дві третини керівництва бірж «повинні складати індонезійці, які проживають у країні».

Влада Індонезії окреслила кілька інших змін. Наприклад, уряд заявив, що місцеві криптобіржі повинні зберігати кошти клієнтів на рахунках сторонніх банків. Крім того, уряд заборонив біржам реінвестувати криптоактиви.

Варто зазначити, що в Індонезії стрімко зростає інтерес до криптовалюти. За даними Баппебті, у 2021 році транзакції з криптовалютними активами досягли 859,4 трлн рупій (на суму близько 57,7 млрд дол. США), що на 1224% більше порівняно з 64,9 трлн рупій у 2020 році.

Країна також посідає 20-е місце серед 146 економік у глобальному індексі впровадження криптовалюти за 2022 рік від Chainalysis, фірми з аналізу блокчейнів зі штаб-квартирою в Нью-Йорку.

Однак криптосектор країни сильно постраждав після останніх нещасних подій. Дані CryptoCompare показують, що місячні обсяги торгів впали на 95% до 233 мільйонів доларів минулого місяця з піку в 4,7 мільярда доларів у травні 2021 року.

Тим часом експерти вважають, що впровадження криптовалюти в Індонезії отримає ще один поштовх із майбутньою криптовалютною біржею. «Індустрія буде рости, ми почнемо бачити більше локальних проектів», — раніше сказав Панг Сюе Кай, генеральний директор великої індонезійської криптоплатформи Tokocrypto.