Біткойн-хмара. Джерело: Adobe

Біткоїни останнє відродження, під час якого у вівторок найбільша у світі криптовалюта за ринковою капіталізацією досягла нового максимуму за дев’ять місяців у середині 26 000 доларів США, супроводжувалося низкою ключових технічних і мережевих індикаторів, які повертаються до здоров’я та знову посилають бичачий сигнал BTC.

Хоча Bitcoin станом на сесію в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні в середу ціна знову впала нижче позначки в 25 000 доларів США, BTC все ще виріс на понад 27% порівняно з мінімумами минулого тижня в середині 19 000 доларів. У той час побоювання з приводу серії гучні крахи крипто/стартапів/технологічно дружніх банків тяжіло над ціною.

Але бики агресивно захищали ключову довгострокову позицію у вигляді 200DMA та реалізованої ціни (обидва в діапазоні 19 700-800 доларів). Тоді новини на вихідних про те, що влада США втрутиться в 1) захист вкладників і 2) запровадження нової програми ліквідності банків на суму 25 мільярдів доларів для зміцнення балансів, допомогли підняти BTC вище.

Інші ключові наративи прокачування ралі включають 1) ідею про те, що занепокоєння фінансовою стабільністю роблять істотне подальше посилення ФРС набагато менш імовірним і 2) занепокоєння фінансовою стабільністю підвищують привабливість Bitcoinяка представляє альтернативну, децентралізовану фінансову систему.

Сильний захист біткойном своїх 200DMA та реалізованої ціни також допоміг підняти впевненість у ралі. Після демонстрації деяких ознак слабкості минулого тижня останнє зростання спрямувало низку ключових метрик у ланцюжку в правильному напрямку.

Точніше, якщо біткойн зможе утримати нещодавні прирости та/або розширити потенціал зростання до наступного ключового опору трохи вище 28 000 доларів США (як зараз вважають імовірними багато спеціалістів), криптоаналітична компанія Glassnode широко стежить за інформаційною панеллю «Відновлення після біткоін-ведмедя». ланцюгові та технічні індикатори, швидше за все, знову почнуть блимати сигналом бичачого ринку.

Відновлення після біткоін-ведмедя

Інформаційна панель Glassnode «Відновлення після біткоін-ведмедя» відстежує вісім індикаторів, щоб визначити, чи біткойн торгується вище ключових моделей ціноутворення, чи зростає чи ні імпульс використання мережі, чи повертається прибутковість ринку та чи баланс біткойн-багатства, номінованого в доларах США, сприяє довгому -термін HODLers.

Графік затінений світло-блакитним, коли п’ять із восьми індикаторів блимають зеленим, і темно-синім, коли всі вісім індикаторів блимають зеленим.

Коли всі вісім блимають зеленим, це історично було сильним бичачим знаком для ринку біткойнів. На даний момент сім з восьми індикаторів блимають зеленим. Біткойн комфортно торгується вище своїх 200 DMA та реалізованої ціни, перших двох. Прорив вище цих ключових рівнів багато хто розглядає як індикатор того, що короткостроковий імпульс ціни зміщується в позитивному напрямку.

30-денний SMA створення нових біткойн-адрес перевищив свій 365-денний SMA кілька місяців тому, що є ознакою того, що темпи, з якими створюються нові біткойн-гаманці, прискорюються. Це історично траплялося на початку бичачих ринків.

Тим часом показник Revenue From Fees Multiple став позитивним показником у середу, щоб потім знову стати негативним у четвер. Z-показник — це кількість стандартних відхилень вище або нижче середнього значення вибірки даних. У цьому випадку Z-показник Glassnode — це кількість стандартних відхилень вище або нижче середнього доходу від комісій за біткойн за останні 2 роки.

Це означає, що третій і четвертий індикатори, що стосуються того, чи використання мережі знову має позитивну тенденцію, також посилають позитивний сигнал.

Переходячи до п’ятого та шостого індикаторів, що стосуються прибутковості ринку, незважаючи на різке зниження останніми днями, щоб відобразити нещодавнє падіння ринку біткойнів, останній розворот до нових дев’ятимісячних максимумів утримав 30-денне просте ковзне середнє (SMA). ) індикатора співвідношення реалізованих прибутків і збитків (RPLR) біткойна вище одиниці.

Це означає, що ринок біткойнів отримує більшу частку прибутку (деномінованого в доларах США), ніж збитків. За словами Glassnode, «загалом це означає, що продавці з нереалізованими збитками виснажені, і існує більш здоровий приплив попиту, щоб поглинути отримання прибутку». Отже, цей індикатор продовжує посилати бичачий сигнал.

Тим часом, 30-денний SMA індикатора скоригованого коефіцієнта витраченого прибутку (aSOPR) біткойна, індикатора, який відображає ступінь реалізованого прибутку та збитку для всіх монет, переміщених у ланцюжку, нещодавно опустився нижче одиниці (це означає, що він більше не надсилає бичачий сигнал). По суті, це означає, що в середньому за останні 30 днів ринок більше не отримує прибутку.

Однак очікується, що останній відскок ціни, якщо він триватиме, незабаром підніме цей індикатор назад до рівня північ. Це означає, що всі вісім індикаторів Glassnode блимають зеленим. Озираючись на останні вісім років історії біткойна, можна сказати, що підвищення aSOPR вище 1 після тривалого перебування на нижчому рівні стало фантастичним сигналом для покупки.

Нарешті, є останні два індикатори, які стосуються того, чи достатньо змінився баланс капіталу в доларах США на користь HODLers, щоб сигналізувати про виснаження слабких продавців.

Коефіцієнт реалізованого HODL для біткойнів перебував у висхідному тренді протягом останніх 90 днів, що, за даними Glassnode, є ознакою зростання. Криптоаналітична фірма заявляє, що «коли RHODL Multiple переходить у висхідний тренд протягом 90-денного вікна, це вказує на те, що багатство, деноміноване в доларах США, починає повертатися до нових потоків попиту». Це «вказує на те, що прибутки фіксуються, ринок здатний їх поглинути… (і) що довгострокові власники починають витрачати монети», — заявляє Glassnode.

Останній індикатор Glassnode на інформаційній панелі «Відновлення після біткоін-ведмедя» полягає в тому, чи була 90-денна експоненціальна ковзна середня (EMA) пропозиції біткойнів у прибутку у висхідному тренді протягом останніх 30 днів чи ні. Пропозиція в прибутку — це кількість біткойнів, які востаннє рухалися, коли ціни в доларах США були нижчими, ніж зараз, тобто вони були куплені за нижчою ціною, і гаманець тримає паперовий прибуток. Цей індикатор також блимає зеленим.

Аналіз ринкових циклів біткойнів також дає підстави бути оптимістичними

Зазначені вище позитивні зміни в біткойн-тенденціях он-чейну відбулися в той час, коли частіше згадуються так звані «основні» метрики ланцюга, такі як кількість активних адрес, кількість адрес з ненульовим балансом, швидкість Створення нових адрес і кількість щоденних транзакцій також мають позитивну тенденцію, що вказує на зростання попиту на використання блокчейна Bitcoin.

Різні методи аналізу довгострокового ринкового циклу біткойна також дають привід для оптимізму. На початку січня акаунт @CryptoHornHairs у Твіттері, орієнтований на криптовалюту, визначив, що біткойн майже точно слідує приблизно чотирирічному ринковому циклу, який ідеально дотримується вже понад вісім років.

В іншому місці модель ціноутворення біткойнів, яка широко поширена, передає подібну історію. Згідно з моделлю ціноутворення Bitcoin Stock-to-Flow, ринковий цикл Bitcoin становить приблизно чотири роки, що показує приблизний рівень ціни на основі кількості BTC, доступних на ринку, відносно суми, що видобувається щороку.

Справедлива ціна біткойна зараз становить близько 55 тис. доларів США і може зрости вище 500 тис. доларів США в наступному ринковому циклі після вдвічі – це приблизно в 20 разів більше, ніж поточні рівні.

Нарешті, популярна веселкова діаграма Bitcoin Rainbow Chart від Blockchaincenter.net показує, що на поточних рівнях біткойн знаходиться в категорії «КУПУЙ!» зона, нещодавно оговтавшись із зони «В основному пожежного розпродажу» наприкінці 2022 року. Іншими словами, модель припускає, що біткойн поступово відновлюється після сильної перепроданості. Під час останнього зростання біткойн зміг досягти «Продавати». Серйозно, ПРОДАЮ!» зона.

Якщо вона зможе повторити це досягнення в наступному ринковому циклі після половини протягом одного-півтора років після наступної половини, модель передбачає можливу ціну біткойна в регіоні 200-300 тисяч доларів. Це приблизно в 8-13 разів більше від поточних рівнів.