© Рафаель Бен-арі

Після різкого зростання потоку нелегальних наркотиків через європейські порти ЄК хоче посилити координацію між усіма зацікавленими сторонами.

Започатковуючи Європейський альянс портів (EPA) вчора, комісія заявила: «Торгівля наркотиками є дуже прибутковою для злочинців, про що свідчить безпрецедентне зростання незаконних наркотиків, доступних у Європі, і той факт, що вилучення наркотиків у ЄС досягає рекордних рівнів.

«У серпні знадобилося лише два тижні, щоб рекорд у вісім тонн кокаїну, вилучених у Роттердамі, був побитий конфіскацією 9,5 тонн наркотику в порту Альхесірас».

Дзвінок надійшов після коментарів генерального директора APM Terminals Кіта Свендсена, який сказав Великобританії Financial Times що проникнення наркоугруповань у глобальні ланцюги поставок зараз є «екстремальним».

EPA є лише одним із 17 цілеспрямованих і конкретних дій, які, на думку ЄК, не тільки «підвищать стійкість ланцюжка поставок», але й сприятимуть ліквідації залучених злочинних мереж.

«EPA об’єднує всіх відповідних державних і приватних суб’єктів у боротьбі з контрабандою наркотиків і злочинним проникненням у логістичні центри, мобілізуючи держави-члени, місцеву владу, правоохоронні органи, агентства ЄС і приватних портових суб’єктів», — йдеться в повідомленні.

Поки Loadstar звернулися до судноплавних ліній, щоб дізнатися про їхні думки, усі відмовилися від коментарів, але порти виявилися більш поблажливими. Представник порту Антверпена сказав, що частково проблема пов’язана з тим, що зробило шлюз ефективним для глобальної торгівлі, а саме з його легкою доступністю.

І стверджуючи, що сам порт мало що може зробити, речник сказав, що влада продовжуватиме підтримувати служби безпеки шляхом обміну інформацією, аналізу даних та сприяння впровадженню нових технологій.

З посиланням на митні органи як джерело FT стверджує, що бельгійські ворота вважаються найбільшим центром торгівлі кокаїном в Європі, минулого року було вилучено рекордні 110 тонн. Прес-секретар сказав: «Єдина повноваження, яке ми маємо, це перевірити та переконатися, що оператори терміналів створили адекватну політику безпеки та реєстрації, щоб запобігти тому, щоб люди могли просто заходити та виходити до терміналів, як їм заманеться».

Крім того, влада заявила, що планує провести сканування все контейнери з Латинської Америки він вважав «високим ризиком», на відміну від 2%, які він зазвичай сканує.

Речник Роттердамського порту вказав Loadstar на коментарі виконувача обов’язків генерального директора Будевійна Сімонса, що ліки, доставлені через Антверпен, «повернуться в Роттердам за годину». Він високо оцінив плани об’єднати зацікавлені сторони порту для вирішення проблеми.

Пан Сімонс додав, що, враховуючи скасування митних і прикордонних перевірок по всьому Союзу, було «більш ніж логічно атакувати». [drug trafficking] як єдина Європа».