© Ден Телсон

Європейська комісія відреагувала на минулорічний законопроект США щодо залучення інвестицій у зелені технології власним Законом про нульову чисту промисловість.

У ньому стверджується, що NIZA капітально відновить промисловість в ЄС з метою досягнення вуглецевих цілей Комісії до 2030 року.

Згідно з даними ЄК, до 2030 року світовий ринок чистих технологій потроїться, досягнувши 600 мільярдів євро (637 мільярдів доларів), а NIZA стимулюватиме європейський розвиток чистих технологій, таких як сонячна енергія, вітрова енергія, уловлювання та зберігання вуглецю (CCS) і відновлювана енергія. водень.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сказала: «Нам потрібне нормативне середовище, яке дозволить нам швидко розширити перехід до чистої енергії. Закон про промисловість Net-Zero зробить саме це».

Нові розробки в цих технологіях призведуть до того, що автомобільний транспорт і складське господарство, обидві енергоємні галузі, перейдуть на джерела енергії з низьким або нульовим вмістом вуглецю, тоді як авіація та глибоководне судноплавство, ймовірно, звернуться до біопалива, морський сектор також розглядає CCS як варіант. , щоб досягти 40% скорочення викидів, необхідного до 2030 року.

Пропозиції в рамках NIZA передбачають прискорення технології CCS, встановлюючи ціль у 50 мільйонів тонн щорічно для місць зберігання вуглецю в ЄС до 2030 року.

Європейська комісія заявила: «Це усуне серйозну перешкоду для розвитку CO2 уловлювання та зберігання як економічно життєздатне кліматичне рішення, зокрема для енергоємних секторів, які важко зменшити».

Крім того, комісія повідомила, що цієї осені відбудуться пілотні аукціони з виробництва відновлюваного водню для підтримки через Інноваційний фонд ЄС. Проекти, відібрані для подальшого фінансування, отримають субсидію за кожен кг зеленого водню, виробленого протягом перших 10 років експлуатації.

NIZA має бути направлено на перевірку в Європейський парламент і Раду Європи, перш ніж законодавство буде введено в дію.