У 2022 році тайванський океанський перевізник Yang Ming отримав чистий прибуток у розмірі 6,06 мільярда доларів, але до четвертого кварталу його показники наблизилися до беззбитковості.

Рекордний прибуток минулого року було досягнуто з обороту в 12,61 млрд доларів, однак у 4 кварталі виручка впала на 42% порівняно з тим же кварталом 2021 року до 1,96 млрд доларів.

Лише в грудні дохід Yang Ming впав на величезні 53%, оскільки падіння спотових ставок призвело до зниження більш високих контрактних ставок.

Прогноз перевізника на початок 2023 року далекий від оптимістичного, але він бачить причини бути позитивним на другу половину року.

«Оскільки Китай скасовує обмеження та з поступовим скороченням запасів, це може стимулювати загальну економічну активність», — сказав Ян Мін. «Ці фактори, ймовірно, створять відносно сприятливе середовище для судноплавної галузі в другому півріччі».

Yang Ming заявив, що «продовжить зміцнювати свою бізнес-стратегію, вивчаючи нові можливості для бізнесу», а також «оптимізуючи структуру вантажів і покращуючи використання простору».

Згідно з даними Alphaliner, Yang Ming є дев’ятою світовою контейнерною лінією за місткістю, поступаючись південнокорейській HMM і випереджаючи ізраїльський перевізник Zim, з місткістю 705 614 teu і флотом з 93 суден, з яких 42 зафрахтовані.

На відміну від своїх аналогів, його поточна книга замовлень порожня, хоча раніше в цьому році перевізник, як повідомлялося, був на порозі замовлення п’яти суден на 15 000 teu, що працюють на СПГ.

«Ми склали план суднобудування, заснований на заміні старих кораблів і потребах бізнесу, в залежності від розвитку екологічних норм, наявності альтернативних видів палива і технологій двигунів», — сказав речник. Loadstar в січні.

Тим часом Container Trade Statistics (CTS) оприлюднив дані за січень щодо торгівлі завантаженими контейнерами, які впали на 9,9% у всьому світі в річному вимірі, що свідчить про те, що океанські перевізники чекають дуже важкий квартал.

Зокрема, транстихоокеанські перевезення теу CTS скоротилися на 23% порівняно з минулим роком, тоді як завантажені контейнери з Азії до Північної Європи впали на 17%. Обсяги трансатлантичних перевезень на захід зменшилися лише на 2%.

Китайський Новий рік припав на 22 січня, а в 2022 році це було 1 лютого, що, безсумнівно, мало б певний вплив на обсяги, але, тим не менш, дані CTS показують ступінь спаду в лінійній галузі.

«Це доводить, що падіння попиту, яке серйозно почалося з 22 півріччя, перенеслося на цей рік і зробить завдання узгодження пропозиції з попитом ще складнішим», — прокоментував Саймон Хіні з Drewry.

Ураховуючи відносно низьке зниження обсягів трансатлантичних перевезень, пан Хіні сказав, що ринок «зараз настільки перенасичений», що, за оцінками Дрюрі, коефіцієнт завантаження головного транспорту на маршруті зараз становить лише 60%.

«Це означає лише одне: нижчі ставки», — сказав містер Хіні.

Трансатлантичний компонент Xeneta XSI цього тижня впав ще на 7,5% до 4776 доларів США за 40 футів, але залишається значно вищим порівняно з історичною середньою ставкою для торгівлі, яка становила близько 2000 доларів США за 40 футів.