© Rawpixelimages |

Незважаючи на докази відокремлення між Китаєм і США, твердження про те, що глобалізація наближається до кінця, видаються необґрунтованими, згідно з останнім індексом глобального зв’язку DHL (GCI).

Оприлюднюючи результати свого щорічного дослідження в Дубаї, автор Стівен Альтман із бізнес-школи Нью-Йоркського університету Стерна сказав, що глобалізація справді зіткнулася з проблемами, але дані вказують на те, що вона все ще зростає.

«Дивлячись на середню пройдену відстань, ми виявили, що міжміська торгівля зростає швидше, ніж регіональна», — сказав він.

«Це було правдою в 2020 році під час пандемії та в 2021 році. Фактично, у 2021 році середня пройдена відстань перевищила 5000 км, що є найдовшою відстанню за понад 50 років, що рішуче спростовує серйозний відступ від глобалізації».

Пан Альтман сказав, що дослідження не базується на довільних кордонах, отже, щоб дослідження показало, що глобалізація має низхідну тенденцію, а регіоналізація її витісняє, дані повинні показувати зменшення середньої відстані.

Хоча повних даних за 2022 рік ще немає, пан Альтман сказав, що дані по Німеччині та Японії свідчать про те, що тенденція до зростання продовжується, і хоча відстань до США скоротилася, вона, тим не менш, залишається на рівні до пандемії.

Генеральний директор DHL Express Джон Пірсон сказав: «Зараз у всіх на вустах майбутнє глобалізації. Вся тема сповнена модних слів, які іноді корисні, іноді менш, але дані показують, що «деглобалізація» — це міф.

«Ми можемо спостерігати «повторну глобалізацію», оскільки більше компаній дізнаються про свої торговельні потоки та намагатимуться компенсувати залежність».

Підтверджуючи твердження про відновлення торгівлі, у звіті зазначено, що до середини 2022 року світова торгівля зросла на 10% порівняно з рівнем до COVID-19.

Прямі іноземні інвестиції також продовжують зростати, знизившись на 37% у 2020 році, вони відновилися до 59%, знищуючи спад, спричинений пандемією, вказуючи на більшу впевненість у міжнародній торгівлі.

«Коли мова заходить про підкріплення, то багато говорять, але знову ж таки дані вказують на набагато менший ентузіазм щодо цього», — сказав пан Альтман. «Приблизно 83% підприємств у 2020 році сказали, що розглядають можливість ближнього шорингу, але це не принесло результатів. Серед тих, з ким зв’язалися у квітні 2022 року, відсоток знизився до 53%.

«Отже, коли люди запитують: «Чи ми шукаємо ближнього ринку?» Принаймні наразі я кажу, що ні, хоча помірне збільшення мене не здивувало б».

Однак у звіті чітко висвітлюється вплив геополітичної напруженості між найбільшими торговельними партнерами світу Китаєм і США.

Є ознаки «відокремлення», коли імпорт США з Китаю скорочується, але пан Альтман підкреслив, що ці «ознаки» не слід «перебільшувати», оскільки торгівля між двома країнами все ще залишається найбільшим партнерством у світі, додавши, що хоча обсяги знизився, значення зросло.

«Що більш важливо, коли йдеться про загрозу деглобалізації, ми бачимо, що торгівля між союзниками США та Китаєм зростає», – додав він.

«Коли справа доходить до того, як компанії реагують на ці події, вони зосереджуються на підвищенні стійкості, покращуючи свої варіанти подвійного постачання та змінюючи політику щодо запасів».

До п’ятірки кращих країн за глобальним зв’язком увійшли: Нідерланди; Сінгапур; Бельгія; Швейцарія; та Ірландія.