Генеральний директор Binance Чанпен Чжао. Джерело: скріншот відео, YouTube/Entrepreneur ME

Binance все більше зазнає негативного впливу регуляторів на багатьох фронтах, причому її бізнес у США є найбільш вразливим до постійних репресій з боку Комісії з цінних паперів і бірж (SEC).

Найактуальнішим для біржі в США зараз є, мабуть, заяви SEC про те, що Binance.US керує «незареєстрованою біржею цінних паперів у Сполучених Штатах».

Претензії SEC були оприлюднені під час слухання у справі про банкрутство криптопозикодавця Voyager Digital раніше цього місяця, де офіційний представник SEC також заявив, що агентство вважає, що токени VGX Voyager порушують закони США про цінні папери.

Binance.US планував придбати Voyager Digital в рамках угоди за 1,3 мільярда доларів. Угода була першою затверджений суддею в суді з банкрутства, але пізніше зупинено регуляторами США на тій підставі, що вона порушила законодавство про незареєстровану пропозицію та продаж цінних паперів.

Стайблкойн BUSD у центрі уваги

На додаток до проблем, пов’язаних із передбачуваним продажем незареєстрованих цінних паперів, американські регулятори також придушили пропозицію Binance Binance USD (BUSD) стейблкойн, який випускає регульована американська компанія Paxos Trust Company.

Тепер стейблкоїн більше не карбуватимуть після того, як Департамент фінансових послуг Нью-Йорка, який регулює Paxos, заявив, що існує «кілька невирішених проблем, пов’язаних із наглядом Paxos за його відносинами з Binance».

На додаток до цього, SEC погрожувала подати до суду на Paxos щодо випуску BUSD у так званому Повідомленні Уеллса. У повідомленні SEC назвала BUSD незареєстрованим цінним папером.

Як наслідок цих дій, генеральний директор Binance Чанпен Чжао (CZ) має сказав що ринкова капіталізація BUSD з часом впаде. Він також визнав, що Binance та користувачі Binance з часом «відмовляться від використання BUSD як основної пари для торгівлі».

Ринкова капіталізація BUSD за останні 3 місяці. Джерело: CoinGecko

Paxos, у свою чергу, заявив, що «припиняє свої відносини з Binance» і припинить випуск нових токенів BUSD з 21 лютого.

Coinbase видалила BUSD

Тим часом американська криптовалютна біржа Coinbase ще минулого тижня заявила, що це зробить більше не підтримує торгівлю з BUSDпосилаючись на свої «стандарти лістингу» як причину такого рішення.

«Ми відключили торгівлю для Binance USD (BUSD). Ваші кошти BUSD залишаться для вас доступними, і ви й надалі матимете можливість виводити свої кошти», — йдеться в повідомленні біржі.

Однак, незважаючи на всі регуляторні перешкоди, Binance продовжує керувати своїм бізнесом у США, який, як вона наполягає, є «дуже окремою організацією» від більшої міжнародної біржі. І враховуючи досвід компанії в грі з регулюванням у багатьох юрисдикціях по всьому світу, велика ймовірність, що Binance зможе й надалі знаходити спосіб обійти регуляторні бар’єри та урядовців, які хотіли б, щоб її закрили.