Джерело: Коло

Популярний стейблкойн USDC відновив прив’язану ціну до 1 долара після того, як регулятори в США запевнили, що вкладники в Silicon Valley Bank (SVB) можуть отримати доступ до своїх грошей вже сьогодні.

Запевнення уряду означають, що всі вкладники Silicon Valley Bank будуть зцілені, незважаючи на крах банку та зникнення грошей інвесторів. Серед вкладників банку був емітент USDC Circle, який залишився втратити приблизно 3,3 мільярда доларів через крах банку.

Загальні резерви Circle для USDC на той час становили приблизно 40 мільярдів доларів, але втрата SVB все ще була досить значною, щоб призвести до тимчасової де-прив’язки USDC. У суботу та неділю USDC протягом тривалого часу торгувався в діапазоні від $0,90 до $0,95.

Ціна USDC за останні 7 днів. Джерело: CoinGecko

Станом на понеділок вранці USDC відновив свою прив’язку після того, як Circle пообіцяв, що все непогашено Токени USDC все ще можна обміняти за 1 долар СШАнавіть якщо компанії знадобиться фінансувати це зовнішнім капіталом.

«[Circle] буде стояти за USDC і покривати будь-який дефіцит за рахунок корпоративних ресурсів, залучаючи зовнішній капітал, якщо необхідно», — йдеться в заяві компанії.

DAI відключає…і відновлює

Разом із відновленням USDC, децентралізований стейблкоїн DAI, який частково підтримується USDC, також відновив позиції в неділю та понеділок. Прив’язаний до долара токен впав разом з USDC у суботу до мінімуму близько 0,90 долара, але з тих пір він знову піднявся до рівня 1 долар.

На момент написання статті DAI торгувався на рівні $0,999, що на 3,2% більше за останні 24 години, згідно з даними CoinGecko.

Ціна DAI за останні 7 днів. Джерело: CoinGecko

Регулятори втручаються

Відновлення обох стейблкоїнів відбулося після того, як у неділю втрутилися регулятори США та пообіцяли, що вкладники банку отримають доступ до всіх своїх коштів, незважаючи на закриття банків. Це допомогло ринку відновити довіру до монет, повернувши їхню ціну в 1 долар на момент публікації.

Обіцянка надійшла у формі a спільна заява від Міністерства фінансів, Федеральної резервної системи та Федеральної корпорації страхування вкладів (FDIC). Три регулятори заявили, що очікують, що цей крок «захистить економіку США шляхом зміцнення довіри суспільства до нашої банківської системи».

ФРС надає «додаткове фінансування».

Пізніше окрем заява Представник Федеральної резервної системи заявив, що центральний банк надасть банкам «додаткове фінансування», щоб гарантувати, що вони зможуть виконувати зняття коштів.

«Додаткове фінансування буде надано завдяки створенню нової Програми строкового фінансування банків (BTFP), яка пропонуватиме позики на термін до одного року банкам, ощадним асоціаціям, кредитним спілкам та іншим відповідним депозитним установам, які заставляють казначейські зобов’язання США, агентство. боргові та іпотечні цінні папери та інші кваліфіковані активи як заставу», – йдеться в заяві ФРС.

Обведіть «задоволений» тим, що уряд бачить дії

У коментарі, опублікованому в Twitter, генеральний директор Circle Джеремі Аллер сказав, що він «зрадів», щоб уряд вжив заходів. Він зазначив, що 100% депозитів у SVB безпечні та доступні, і сказав, що його компанія не передаватиме свій депозит у SVB BNY Mellon.

«Ми прагнемо створювати надійні та автоматизовані розрахункові та резервні операції USDC з найвищою якістю та прозорістю», — додав генеральний директор Circle.