Джерело: скріншот відео, Youtube/Fluidity

HayCoinтестова монета, створена Uniswap засновник Хайден Адамспережив різкий сплеск вартості після того, як Адамс вирішив спалити 99,99% запасу токена.

Згідно з даними CoinGecko, на момент написання статті HayCoin торгується на рівні 2 538 123 доларів США, що на 273% більше ніж за минулу добу.

Адамс оприлюднив своє рішення в п’ятничній публікації на X (раніше Twitter), висловлюючи невдоволення тим, що володіє «майже всім запасом» HayCoin.

У результаті він спалив 99,99% запасу токенів, які були в його розпорядженні, що призвело до значного зростання ціни HayCoin.

«Мені незручно володіти майже всім запасом (~99,99%) токена, яким люди займаються мемами та спекулюють, тому я вирішив спалити всю суму у своєму гаманці («оцінений» у абсурдні ~650 мільярдів доларів)».

У дописі Адамс також поділився подробицями про походження HayCoin, пояснивши, що він спочатку розгорнув його для тестування перед запуском Uniswap V1.

Він створив невеликий тестовий пул ліквідності, використовуючи частину загальної пропозиції, а решту зберіг у своєму гаманці.

З часом деякі люди помітили HayCoin і купили його як новинку або для розваги.

Висловлюючи своє здивування, Адамс згадав, як люди почали торгувати значною кількістю HayCoin в останні тижні, ставлячись до нього як до memecoin.

Він визнав непередбачуваний і ексцентричний характер криптосвіту, прокоментувавши: «Крипто іноді може бути дивним».

Адамс дав зрозуміти, що він більше не буде залучений до HayCoin, оскільки він спалив весь свій запас. Спекулювати на токені, на його думку, було б безглуздим або «дурним».

«Щоб бути гранично ясним, я не буду брати участі в майбутньому, спалив усе HAY у своєму гаманці, і вважаю, що спекулювати на цьому безглуздо», — написав він.

«Також віддаю перевагу новому логотипу, який не є моїм PFP — зрештою, якщо моє фото буде використано таким чином, я можу розглянути можливість видалення зображення».

Uniswap домінує в секторі DEX

як повідомилиу жовтні Uniswap зафіксував рекордний обсяг торгів понад 100 мільярдів доларів.

Ця віха є частиною ширшої тенденції, згідно з якою платформа не тільки підтримує зростання, але й перевершує усталені централізовані біржі, такі як Coinbase.

Лише у другому кварталі 2023 року на Uniswap припадало 66,1% загального обсягу спотових торгів серед DEX. Така владна присутність свідчить про провідну роль Uniswap у піднесенні ринку DEX, який зафіксував загальний обсяг торгів склав 189 мільярдів доларів в цьому ж кварталі.

Окрім обсягу торгів, Uniswap продовжує вдосконалювати свою платформу. Майбутнє Ітерація Uniswap версії 4 представить такі функції, як “гачки”, призначений для більшої індивідуальності в пулах ліквідності.

Протокол також об’єднує всі пули в рамках одного контракту для оптимізації використання газу.

Крім того, Uniswap запустив закриту бета-версію свого гаманця для Androidз відкритим кодом, який очікується незабаром.

Однак не все було гладко.

Uniswap нещодавно відкоригувала комісію за обмін до 0,15%, що викликало неоднозначну реакцію в суспільстві. Деякі користувачі висловили невдоволення, яке вважалося основним фактором, що спричинив нещодавнє падіння ціни на токен UNI.