Bitcoin в хмарі. Джерело: Adobe

Bitcoin востаннє торгувався на 3,0% у п’ятницю за найнижчих 23 000 дол BTC/USD впав нижче 21DMA вперше за майже два тижні після а більш гарячий, ніж очікувалося, звіт про базову інфляцію PCE у США це підвищує ризик того, що Федеральна резервна система США підніме процентні ставки до вищих рівнів на довше. Відповідно до останнього звіту, ціновий тиск у січні несподівано зріс до 0,6% і 4,7% відповідно.

Це призвело до того, що ціни на грошових ринках США становлять 40% ймовірності того, що ФРС підніме процентні ставки щонайменше на 25 базисних пунктів на наступних чотирьох засіданнях. До оприлюднення даних у п’ятницю шанси на грошовий ринок принаймні ще чотири підвищення ставок на 25 базисних пунктів протягом наступних чотирьох зустрічей становили 30%. Місяць тому ринки вважали ймовірність підвищення ставок ще на 100 базисних пунктів приблизно на нульовому рівні.

Як наслідок, долар США зростає, дохідність США зростає та Акції США опинилися під новим тиском продажівведмежа комбінація для класу чутливих до ризику криптоактивів. Bitcoin трейдери продовжуватимуть стежити за майбутніми випусками основних даних США та тоном коментарів офіційних осіб ФРС, продовжуючи оцінювати перспективи монетарної політики США.

Але, схоже, побоювання щодо посилення ФРС продовжуватимуть діяти як зустрічний вітер для криптовалют у найближчій перспективі. Дійсно, побоювання ФРС щодо посилення політики, ймовірно, були головним чинником Біткоїни нещодавній відкат від попередніх місячних максимумів на рівні 23 000 доларів. Але в міру появи привиду падіння до 50DMA в районі $22 000 і, можливо, навіть повторного тестування нещодавніх мінімумів в районі $21 400, бики біткойн можуть знайти розраду в кількох останніх подіях на ринку опціонів, які вказують на те, що бичачий ринок 2023 року, ймовірно, залишиться незмінним. .

Сигнали ринку опціонів на підвищення

У середу сукупна відкрита відсоткова ставка опціонів на біткойн (тобто сукупна вартість існуючих опціонних контрактів) на основних біржах криптовалютних деривативів досягла найвищого рівня за майже 10 місяців у 7,83 мільярда доларів. Опціони – це більш складний інвестиційний інструмент, який зазвичай використовується більш «досконалою» базою інвесторів для хеджування та здійснення ставок на напрямок ціни.

Тому багато хто вважає зростання відкритого інтересу до опціонів біткойн ознакою того, що інституції знову втягуються в ринок. Інституційне впровадження було важливою історією минулих ринків биків біткойнів, і ця історія, безумовно, може знову зачепитися, якщо Open Interest повернеться до своїх рекордних значень у 2021 році понад 14 мільярдів доларів.

В іншому місці індекс волатильності біткойнів Deribit (DVOL) залишається близьким до історичного мінімуму. Востаннє він становив 53 у п’ятницю, що нижче від попередніх тижневих максимумів у 60. Це не надто вище рекордно низьких значень, які він опублікував на початку року – 43. DVOL має тенденцію до різкого зростання під час падіння на ринку криптовалют. Таким чином, його триваюча стабільність є заспокійливим сигналом.

Тим часом 25% дельта-перекос опціонів на біткойни, термін дії яких закінчується через 7, 30, 60, 90 і 180 днів, залишався трохи вище нуля в п’ятницю, вказуючи на все ще скромно позитивне упередження ринку. Дійсно, 180-денний 25% дельта-перекіс, який останнім часом становив 2,74, знаходиться лише трохи нижче останніх максимумів (3,28, надрукованих у січні) і, отже, ненабагато нижче найвищого рівня за більш ніж рік.

Перекіс дельта-опціонів у 25% є загальноприйнятим показником ступеня, до якого торгові центри стягують завищені або занижені ціни за захист від опціонів пут і колл, які вони продають інвесторам. Опціони пут дають інвестору право, але не зобов’язання продати актив за заздалегідь визначеною ціною, тоді як опціон колл дає інвестору право, але не зобов’язання купити актив за заздалегідь визначеною ціною.

Перекіс дельта-опціонів на 25% вище 0 свідчить про те, що контори стягують більше за еквівалентні опціони колл порівняно з опціонами пут. Це означає, що існує вищий попит на колл порівняно з путами, що можна інтерпретувати як позитивний знак, оскільки інвестори більше прагнуть забезпечити захист від зростання цін (або зробити ставку на нього).

Нарешті, співвідношення Open Interest Put (ставки на падіння ціни) і Call (ставки на зростання ціни) опціонів на Deribit залишалося близьким до свого рекордно низького рівня в п’ятницю — 0,45. Рекордно низька була в кінці січня під 0,40.

В іншому місці, як обговорювалося в останніх статтях, a зростаючий список мережевих і технічних індикаторів все свідчить про те, що ведмежий ринок закінчився. Таким чином, хоча біткойн може не втримати темпи зростання в січні, все ще є багато причин вважати, що повернення до мінімумів 2022 року залишається малоймовірним.