Bitcoin логотип. Джерело: Adobe

Услід за Біткоїни останнє падіння нижче рівня 21 000 доларів США в четвер, оскільки трейдери обмірковують зустрічний вітер, включаючи зростаючу кризу ліквідності серед основних криптовалютних банків і триваючу макро зустрічний вітер як Федеральна резервна система США сигналізує про ризики, Bitcoin цього року опціони показали найбільш песимістичний прогноз щодо найближчої ціни на криптовалюту.

BTCЦіна за долар США востаннє торгувалась у 20 700 доларів, знизившись більш ніж на 5,0% за останні 24 години, згідно з CoinMarketCap, і зараз знизилася приблизно на 18% порівняно з попередніми річними максимумами в 25 000 доларів. У той же час, 25% дельта-перекос Bitcoin опціони, термін дії яких закінчується через 7 днів, у четвер упали приблизно до -6, найнижчого рівня з кінця грудня 2022 року.

Перекіс дельта-опціонів у 25% є загальноприйнятим показником ступеня, до якого трейдерські служби завищують або занижують ціну для захисту від опціонів пут і колл, які вони продають інвесторам. Опціони пут дають інвестору право, але не зобов’язання продати актив за заздалегідь визначеною ціною, тоді як опціон колл дає інвестору право, але не зобов’язання купити актив за заздалегідь визначеною ціною.

Перекіс дельта-опціонів на 25% вище 0 свідчить про те, що контори стягують більше за еквівалентні опціони колл порівняно з опціонами пут. Це означає, що існує вищий попит на колл порівняно з путами, що можна інтерпретувати як позитивний знак, оскільки інвестори більше прагнуть забезпечити захист від зростання цін (або зробити ставку на нього).

Довгострокова холдингова компанія Price View

У той час як 25% дельта-перекос опціонів, термін дії яких закінчується через 30 днів і 60 днів, також впав до найнижчого рівня за рік близько -3 і -2 відповідно, 25% дельта-перекос опціонів, термін дії яких закінчується через 90 і 180 днів, тримався, обидва залишалися близькими до нуля. Це свідчить про те, що інвестори вважають, що поточні труднощі, з якими стикається ринок (падіння криптобанків, посилення контролю регулюючими органами США та подальші зусилля ФРС щодо жорсткості), навряд чи призведуть до тривалого падіння біткойна порівняно з поточними рівнями.

Ринки опціонів також посилають повідомлення про те, що інвестори в біткойни залишаються досить оптимістичними щодо ризиків коливання цін. Передбачувана волатильність згідно з опціонами At-The-Money (АТМ), термін дії яких закінчується через 7, 30, 90 і 180 днів, майже не змінилася протягом останнього місяця.

Тим часом індекс волатильності біткойнів Deribit (DVOL) також майже не змінився порівняно з останніми тижнями на рівні 49 і все ще ненабагато перевищує рекордно низькі значення 42, досягнуті на початку цього року.

Куди далі біткойн (BTC)?

Останній обвал цін на біткойн відкрив двері для можливого падіння нижче рівня 20 000 доларів. Але трейдери будуть придивлятися до короткострокової підтримки в регіоні $19 700-800 у формі 200-денної ковзної середньої та реалізованої ціни, рівня, який у разі повторного тестування може привернути значний інтерес до покупців.

Дивлячись на біткойн на ширшому часовому горизонті, останнє падіння біткойна все ще залишає його в межах діапазону останніх восьми місяців. Хоча в магазині може виникнути подальший спад, оскільки біткойн стер лише 50% свого зростання від мінімумів у листопаді 2022 року, ще далеко чи скоро можна буде робити ставку на нові мінімуми ведмежого циклу для найбільшої у світі криптовалюти за ринковою капіталізацією.

У найближчій перспективі дані про робочі місця в США за лютий, які планується опублікувати в п’ятницю, і звіт про індекс споживчих цін у США наступного тижня будуть ключовими для визначення короткострокової динаміки. Бики сподіватимуться на негативні сюрпризи, які могли б зменшити занепокоєння щодо жорсткості ФРС і дати ціні BTC деякий простір для відновлення.