Кредитний конвой

Кровопролиття в цифровому брокерському просторі набирає обертів: брокерські компанії Convoy та Coyote Logistics у п’ятницю оголосили про скорочення персоналу, звинувачуючи в цьому несприятливі ринкові умови.

А Uber Freight, яка повернулася в мінус у четвертому кварталі минулого року, підтвердила скорочення персоналу в своєму основному цифровому брокерському бізнесі минулого місяця, тоді як CH Robinson раніше цього місяця вказав, що планує продовжити скорочення персоналу цього року після скорочень у листопаді.

Convoy збирається закрити свій офіс в Атланті та розлучитися з персоналом. Цей крок генеральний директор і засновник Ден Льюїс назвав «переходом до нової моделі обслуговування клієнтів» із «меншою операцією підтримки», спрямованою на збільшення операційної ефективності на 30–40%. %.

Він додав, що «подальші скорочення інших команд навколо компанії» були на шляху.

Компанія Coyote Logistics, придбана UPS за 1,8 мільярда доларів у 2015 році, звільняє 6,8% своєї робочої сили через «організаційні зміни, які призводять до ліквідації деяких посад у відповідь на ослаблення попиту на послуги вантажних перевезень через зростання процентних ставок, інфляцію та споживачів. витрати повертаються до моделей до пандемії».

CH Robinson звільнив 650 співробітників у листопаді, але 2 лютого повідомив, що скорочення робочих місць не закінчилося. Фінансовий директор Майк Зехмейстер сказав: «Ми очікуємо, що наша чисельність персоналу зменшуватиметься протягом 2023 року в міру підвищення продуктивності».

Uber Freight підтвердила, що цього року скоротить свою робочу силу на 3%, близько 150 робочих місць – згідно з доповіддю генерального директора Ліора Рона для персоналу, звинувачуючи це в «зустрічному вітрі на ринку логістики».

Він сказав: «Минулого року ми прискорили наймання в певних сферах нашого брокерського бізнесу, плануючи іншу економічну реальність, але обсяги не матеріалізувалися, як очікувалося».

Результати Uber Freight за четвертий квартал показують зниження ebitda порівняно з третім кварталом. Досягнувши свого першого позитивного результату (1 мільйон доларів) у третьому кварталі, підрозділ впав до дефіциту в розмірі 8 мільйонів доларів, оскільки дохід знизився з 1,75 мільярда доларів у третьому кварталі до 1,08 мільярда доларів у четвертому кварталі.

Падіння різко контрастувало з успадкованою брокерською філією Transplace, яку Uber Freight придбала за 2,25 мільярда доларів у 2021 році. За словами пана Рона, Transplace переживала «рекордну динаміку».

Сатіш Джиндел, президент SJ Consulting, сказав, що контраст ілюструє недоліки цифрової брокерської концепції. Він сказав: «Навіщо купувати компанію старої школи, якщо вони [digital brokerages] це майбутнє? Навіщо купувати традиційного брокера і платити за нього величезну премію?» запитав він.

Він порівняв цей крок з ідеєю Uber придбати компанію жовтого таксі після того, як підривив ринок таксі концепцією, яка перетворила мільйони власників автомобілів на комерційних водіїв. За його словами, його відокремлення від вантажних перевезень не скасувало бізнес-модель вантажного посередництва, а лише прискорило перехід відомих брокерів до оцифрування своєї діяльності.

Крім того, потік фінансування від венчурного капіталу сповільнився до краплини, що змушує гравців технологічної логістики «переоцінити свою ціннісну пропозицію», додав він.

Крім того, цифрові брокерські компанії стикаються з труднощами з боку великих транспортних компаній, які збільшують свої брокерські можливості, наприклад Werner Enterprises, яка купила ReedTMSLogistics у 2021 році.

У четвертому кварталі компанія Marten Transport спостерігала зниження обсягів вантажних перевезень та інтермодального бізнесу, але дохід від брокерських послуг зріс на 34,7%, що сприяло рекордному операційному прибутку.

Під час звіту про результати Uber за четвертий квартал фінансовий директор Нельсон Чай сказав, що кількість вантажів «дещо не відповідає нашим очікуванням» і оголосив про посилення уваги до невеликих вантажовідправників, щоб покращити результати.

Пан Джиндел, однак, налаштований скептично. Він сказав: «UPS почала намагатися зосередитися більше на малих і середніх підприємствах, тоді всі інші підхопили». Зрештою, обсяг, яким керують такі гравці, відносно невеликий, додав він.

Крім того, цифровізація не є унікальною можливістю, яку вантажовідправники та автоперевізники не можуть досягти самі в довгостроковій перспективі, вважає він. Зрештою, вони повинні мати можливість спілкуватися напряму та виключити посередника, який не пропонує додаткової вартості.

«Мені потрібно принести щось на стіл, що не можуть зробити вантажовідправник і далекобійник», — сказав він.