Джерело: Pixabay

Айман Алсаярі, керуючий Центральним банком Саудівської Аравії (SAMA), попередив про потенційні небезпеки та ризики криптовалюти та їхні брокери.

Виступаючи на зустрічі міністрів фінансів і керуючих центральних банків Великої двадцятки (FMCBG) у Марокко, присвяченій глобальній економіці та криптоактивам, Алсаярі закликав МВФ забезпечити «хороший нагляд» за цифровими активами для боротьби з ризиками.

«Нам потрібен хороший нагляд, регулювання та координація криптовалютної діяльності. У цьому контексті ми підтримуємо роботу та відповідну дорожню карту МВФ і Ради з фінансової стабільності для усунення ризиків, пов’язаних з криптовалютами».

Його зауваження прозвучали після того, як у вересні МВФ і глобальні фінансові регулятори склали дорожню карту для координації заходів і запобігання підриву криптовалютами фінансової стабільності.

МВФ і Рада фінансової стабільності (FSB) опублікували a папір який запропонував ліцензувати постачальників крипто-послуг і закликав країни запровадити Групу розробки фінансових заходів (FATF) стандарти протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (ПВК/ФТ).

«Для усунення ризиків, пов’язаних із криптоактивами для макроекономічної та фінансової стабільності, необхідна всеосяжна політика та регуляторна реакція щодо криптоактивів», — зазначається в документі.

Губернатор Альсаярі також сказав, що світова економіка переживає різкий спад через підвищення рівня інфляції.

«У всьому світі проводиться жорстка монетарна політика, щоб зменшити інфляцію. У результаті очікується, що глобальні темпи зростання становитимуть близько трьох відсотків цього та наступного року».

Криптова дорожня карта МВФ

Зустріч G20 FMCBG, що відбулася в Марракеші, Марокко в п’ятницю, також оприлюднила Дорожня карта G20 для регулювання криптоактивів та реформування багатосторонніх банків розвитку (МБР).

Детальна дорожня карта допоможе сприяти глобальній політиці та регулюванню криптовалют, враховуючи наслідки для ринків, що розвиваються, і країн, що розвиваються (EMDE).

ФСБ рекомендувала ввести правила, а не повну заборону цифрових активів. «Ця докладна та орієнтована на дії Дорожня карта має важливе значення для досягнення наших спільних цілей щодо макроекономічної та фінансової стабільності, а також для забезпечення ефективної, гнучкої та скоординованої реалізації комплексної політики щодо криптоактивів», — йдеться в комюніке G20.