Виробники вантажних транспортних засобів, які розробляють технологію з нульовим рівнем викидів, самі стикаються з проблемами в ланцюгах поставок, які сильно залежать від технологій транспортних засобів, що швидко змінюються.

Парадоксально, враховуючи, що уряд Великобританії щойно оголосив про величезний інвестиційний пакет для сектору електричних вантажівок.

Після краху виробника акумуляторів Proterra та виробника електричних вантажівок Volta виникли питання про те, як нові гравці можуть вижити в цій галузі, що розвивається.

Крістофер де Сакс, керівник відділу сталого розвитку постачальника цифрових вантажних перевезень Zeus Labs, який займається скороченням викидів для вантажовідправників, сказав Loadstar: «Сумно дізнаватися про падіння Volta та пов’язану з цим втрату роботи».

«Така природа нових учасників на ринку, який перебуває в процесі загальносистемних змін. Завжди будуть переможці і, на жаль, переможені».

Пан де Сакс пояснив: «Однак це не ставить під сумнів загальну перспективу декарбонізації вантажних перевезень. Традиційні OEM-виробники вантажівок уже пропонують рішення для електричних комерційних автомобілів… і вони отримають вигоду від більш налагоджених і надійних ланцюгів постачання.

«За іронією долі, ці ланцюжки поставок самі по собі сильно залежать від швидко мінливих технологій вантажних транспортних засобів, які постачають Volta, Scania та Volvo».

Він сказав, що ці проблеми з ланцюгом поставок вплинуть на ринок «як для нових, так і для традиційних гравців», і додав: «Банкрутство Proterra зіграло важливу роль у розвалі Volta, і це ставить під сумнів вплив інших учасників ринку».

Він пояснив: «Однак, оскільки Proterra не була постачальником для основних гравців на ринку комерційних автомобілів, таких як Northvolt для Scania або Samsung SDI для Volvo/Renault, це навряд чи вплине на ринок електричних вантажівок в цілому».

Пан де Сакс сказав, що, хоча електромобілі були «де факто net zero solution для вантажних перевезень у середньо- та довгостроковій перспективі», Зевс побачив «великий попит» на інші рішення декарбонізації, і він назвав біопаливо, таке як HVO (гідроочищена рослинна олія) та біогаз.

Він сказав, що, незважаючи на потенційні проблеми з ланцюгом поставок, «ми очікуємо, що зусилля з декарбонізації продовжаться такими темпами, і ми з нетерпінням чекаємо… широкого спектру рішень для вантажних перевезень з низьким вмістом вуглецю».

Уряд Великобританії вчора оголошено інвестиції в розмірі 200 мільйонів фунтів стерлінгів (240 мільйонів доларів США) у партнерстві з Innovate UK для підтримки випробувань до 370 вантажних автомобілів з нульовим рівнем викидів і близько 57 пунктів заправки та електрозарядки.

Індро Мукерджі, генеральний директор Innovate UK, сказав, що фінансування «буде спрямовано на розробку провідних у світі акумуляторних і водневих вантажівок».

Міністр з питань декарбонізації Джессі Норман сказав: «Велика Британія знаходиться в авангарді глобального переходу до нульового чистого прибутку, і сьогодні відзначається ще одна важлива віха для декарбонізації вантажних перевезень, однієї з найважливіших галузей економіки… оскільки ми тісно співпрацюємо з сектором для створення нових робочих місць, розвивати економіку та досягти чистого нуля до 2050 року».

Міністр автомобільних доріг Річард Холден додав: «Вантажні перевезення та логістика є серцем нашої економіки, і це цілком правильно, що ми відзначаємо цей сектор, щоб він отримав визнання та підтримку, яких він заслуговує. Від вдосконалення технологій з нульовим рівнем викидів у вантажних перевезеннях до залучення майбутнього покоління талантів у галузь… ми наполегливо працюємо над впровадженням інновацій».